KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Reaktywacja coraz bliżej! Klub Hokejowy Gdańsk zgłosił sie do rozgrywek I ligi

Jak poinformował Przewodniczący Rady Nadzorczej KH Gdańsk S.A., Krzysztof Klinkosz klub zgłosił drużynę do rozgrywek I ligi! Znane jest też nazwisko trenera oraz pierwszych zawodników.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Po sezonie 2010/11, drużyna Stoczniowca Gdańsk wycofała się z Polskiej Ligi Hokeja. Po sezonie nieobecności na hokejowych taflach, w sezonie 2012/13 ponownie w I ligi zagra drużyna znad morza. - Klub zgłosił drużynę do rozgrywek 1 ligi. Teraz przystępujemy do wypełnienia wymogów licencyjnych PZHL, aby móc w niej występować - powiedział Przewodniczący Rady Nadzorczej Klubu Hokejowego Gdańsk S.A., Krzysztof Klinkosz. Klub musi wykazać brak długów, umowę na korzystanie z hali oraz kontrakty z zawodnikami.

Zapadły już pierwsze decyzje personalne. - Trenerem pierwszej drużyny będzie doskonale znany w Gdańsku szkoleniowiec, Henryk Zabrocki. Drużyna oparta będzie, zgodnie z tym o czym mówiliśmy na początku naszej działalności na zawodnikach, którzy mają ważne kontrakty ze spółką oraz na juniorach - powiedział Klinkosz, po czym dodał. - Zagrają z nami tacy zawodnicy, jak Mateusz Strużyk, Tomasz Ziółkowski, Bartosz Maza, zdolni juniorzy jak Oskar Lehmann, Filip Pesta i inni - wymienił.

Niektórzy z gdańskich zawodników nie chcą grać w I lidze, jednak nie wykluczają gry w nowo powołanym klubie po awansie do PLH. - Część zawodników odeszła na zasadzie wypożyczenia do innych klubów, jednak z naszych rozmów z nimi wynika, ze z chęcią wrócą do Gdańska, jeśli nad morze wróci ekstraklasa. Tak jest na przykład w przypadku Mateusza Rompkowskiego - przekazał Krzysztof Klinkosz. - Na listę transferową został wystawiony Paweł Skrzypkowski i najprawdopodobniej postąpimy podobnie w przypadku Dawida Maja. Z kolei klub z Torunia był zainteresowany Sylwestrem Solińskim, ale żadnych ustaleń w tej kwestii jeszcze nie poczyniono - wymienił Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Najdalej na północ wysunięty klub w Polsce aktualnie przeprowadza rozmowy ze sponsorami, aby skompletować odpowiedni budżet. - Jak już wspominaliśmy, chcielibyśmy utworzyć budżet na poziomie 1,2 - 1,7 milionów złotych, przy czym ta górna granica dawałaby nam pewność włączenia się do walki o awans do PLH. Negocjacje trwają cały czas - przekazał działacz. - Co ciekawe na rzecz klubu działają też kibice, jak i zawodnicy. Widać, że naprawdę wielu osobom zależy na reaktywacji hokeja. To niezwykle budujące i dodaje nam wszystkim wiary w końcowy sukces naszego projektu. Oczywiście - tak jak zapowiadaliśmy na naszej konferencji prasowej zapowiadającej działalność KH Gdańsk - chcemy wokół klubu zgromadzić co najmniej kilku sponsorów, taki swoisty klub biznesowy - powiedział Klinkosz.

Kiedy można się spodziewać kolejnych konkretów odnośnie klubu? - Mamy w planach zorganizowanie konferencji prasowej, na której przedstawimy skład i nasza nową stronę internetową. Chcemy to zrobić możliwie szybko, musimy jednak liczyć się z tym, że w najbliższym czasie zainteresowanie kibiców i mediów ukierunkowane będzie na EURO. Z taką imprezą nie chcemy konkurować - zakończył Krzysztof Klinkosz w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • berus Zgłoś komentarz
  a Kostecki dalej jest...zalozyli sobie niby nowy klubik kolesie Kosteckiego ,szkoda slow,zadnego sponsora nie znajdziecie!!!
  • steffen Zgłoś komentarz
   Dopóki Kostecki będzie dalej rządził w Olivii słabo to widzę.
   • Amadeusz Zgłoś komentarz
    Hokeja w Gdańsku brakowało naprawdę bardzo mocno, więc świetnie że się reaktywuje. Mam nadzieję, że nowi działacze będą mieli wolną głowę i nie będzie nikt "nad nimi" stał,
    Czytaj całość
    wymyślając swoje dyrdymały jak to miało miejsce wcześniej...
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×