Straubing Tigers - Augsburger Panther 2:1

W jedynym rozgrywanym 16. lutego meczu Niemieckiej Ligi Hokeja (DEL) Straubing Tigers pokonał w Hali Lodowej lokalnego rywala Augsburger Panther 2:1 (2:1, 0:0, 0:0).

Ireneusz Gostański

Wszystkie bramki tego meczu strzelone zostały w pierwszej tercji. Pierwszą w 8. minucie meczu strzelił podczas gry w osłabieniu Eric Meloche. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Josef Lehner i jak się okazało na końcu, te dwie bramki wystarczyły aby wygrać z bawarskimi Panterami. Jedynego gola dla drużyny przyjezdnej w ostatniej minucie tercji wbił świetnie spisujący się ostatnio Mark Murphy. Był to gol zdobyty podczas gry w przewadze, po wcześniejszym przewinieniu Thomasa Wilhelma, który powędrował na ławkę kar za trzymanie przeciwnika.

Druga porażka Panter w tym tygodniu trochę oddaliła zespół od miejsca w pierwszej dziesiątce, które daje możliwość zagrania w play-off.
Miejscowi fani mają z pewnością powody do radości i czują ulgę, po sromotnej porażce 1:6 z dnia poprzedniego we własnej hali z najsłabszą drużyną Deutsche Eishockey Liga - EV Duisburg.

Straubing Tigers - Augsburger Panther 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
1:0 Eric Meloche (Christian Retzer) 8'
2:0 Josef Lehner (Chad Bassen, Andy Canzanello) 11'
2:1 Mark Murphy (Brock Radunske, Travis Brigley) 20'

Kary: Straubing Tigers: 8, Augsburger Panther: 22
Strzały: Straubing Tigers: 26, Augsburger Panther: 15