NHL: Niesamowite emocje w Anaheim. Złoty gol Marcusa Krugera w trzeciej dogrywce! (wideo)

Chicago Blackhawks wyrównali stan rywalizacji w finale Konferencji Zachodniej. We wtorek wygrali niesamowity mecz z Anaheim Ducks, a zwycięskiego gola zdobyli pod koniec trzeciej dogrywki!

Rafał Smoliński
W pierwszym meczu serii drużyna z Anaheim odniosła zasłużone zwycięstwo 4:1, ale we wtorek przegrywała po siedmiu minutach już 0:2. Hokeiści z Chicago wykorzystali dwa okresy gry w przewadze, a na listę strzelców wpisali się Andrew Shaw i Marian Hossa. Gospodarze szybko rzucili się do odrabiania strat. Już w 10. minucie kontaktowego gola uzyskał Andrew Cogliano, a wyrównał pod koniec drugiej tercji Corey Perry.
W trzeciej tercji bramek nie było, dlatego o losach spotkania musiała zadecydować dogrywka, w której obowiązuje zasada "złotego gola". Oba zespoły miały szanse na zwycięstwo, dość powiedzieć, że w drugiej części dodatkowego czasu gry oddały aż po 14 celnych strzałów. W 92. minucie meczu Shaw skierował nawet krążek do bramki gospodarzy, lecz uczynił to... głową, dlatego gol nie został uznany.

Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej dogrywce, w której zawodnicy obu drużyn byli już bardzo zmęczeni i starali się przede wszystkim grać dobrze w obronie. W 117. minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Brent Seabrook, a stojący pod bramką Marcus Kruger uzyskał decydujące trafienie. Znakomicie spisali się obaj golkiperzy: Corey Crawford obronił aż 60 z 62 strzałów, a jego vis-à-vis Frederik Andersen 53 z 56.

Wtorkowy mecz był najdłuższym w historii Chicago Blackhawks i drugim najdłuższym w dziejach Anaheim Ducks. Hokeiści z Wietrznego Miasto zwyciężyli 3:2, dzięki czemu doprowadzili do remisu w serii. W czwartek rywalizacja przeniesie się do Chicago.

W Konferencji Wschodniej również jest remis po dwóch spotkaniach. W pierwszym meczu hokeiści New York Rangers triumfowali 2:1. W drugim zawodnicy Tampa Bay Lightning nie dali szans rywalom, zwyciężając pewnie 6:2.