NHL: Colorado na fali, Chicago przegrywa

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Pierwszego hattricka w NHL zanotował <b>Nikita Filatov</b>, który zapewnił Columbus Blue Jackets zwycięstwo 4:2 nad Minnesotą. Rzuty karne potrzebne były do rozstrzygnięcia losów spotkania Phoenix z Dallas, w których lepsi okazali się Coyotes.

W tym artykule dowiesz się o:

Tym razem hokeistom Pittsburgh Penguins dał o sobie znać Wojtek Wolski. Polak miał asystę przy pierwszym trafieniu Ryana Smytha, a w połowie drugiej tercji sam zanotował bramkę. To już trzecie spotkanie z rzędu, w którym Wolski strzela gola. Setny punkt w karierze zanotował Jordan Leopold, który przypieczętował zwycięstwo dla swojej drużyny. Gracze Pittsburga nie wygrali w Denver już od 1999 roku.

Po raz drugi z kolei przegrali Washington Capitals. Zwycięska bramka dla Montreal Canadiens padła na 22. sekundy przed końcem meczu, a jej strzelcem był Siergiej Kostitsyn. Na nic zdały się dwa gole Alexandra Semina , który w drugiej kwarcie wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.

Sporo musieli się namęczyć Detroit Red Wings, aby pokonać Buffalo Sabres. Bramki na wagę trzech punktów dla Detroit padły dopiero na niespełna dwie i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty. Znowu świetne spotkanie w barwach Sabres rozegrał bramkarz Ryan Miller, który zdołał obronić aż 45 strzałów. Chcieliśmy go zmęczyć. Liczyliśmy, że jeśli będziemy cały czas w natarciu na ich bramkę, okazje same się nadadzą i wygramy. Udało się - mówił po meczu trener Red Wings, Mike Babcock.

Dwanaście bramek zobaczyli kibice we Florydzie, gdzie miejscowi Phanters wygrali 8:4 z Atlanta Thrashers. Połowa goli całego spotkania padła w trzeciej tercji. Dwa razy do siatki trafiał Ville Peltonen, a trzy asysty zaliczył Gregory Campbell.Gracze z Atlanty wystąpili w sobotę bez swojego najlepszego strzelca - Bryana Little, który pauzuje już trzecie spotkanie z powodu kontuzji żeber.

Nashville Predators - Chicago Blackhawks 4:1

Phoenix Coyotes - Dallas Stars 1:0 (po karnych)

3. Colorado 22 19 1 113 120 45

4. Minnesota 20 18 3 100 94 43