NHL: Przełamanie Chicago, porażka Rangers

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Ważne zwycięstwo odnieśli Pittsburg Penguins, którzy wygrali we własnej hali z New York Rangers i w dalszym ciągu mają szansę na awans do play off. Świetna postawa Nicolaia Khabibulina pozwoliła Chicago Blackhawks wywieźć z Anaheim zwycięstwo.

W tym artykule dowiesz się o:

Do składu "Pingwinów" powrócił Sidney Crosby, który z powodu kontuzji kolana musiał opuścić m.in. mecz gwiazd. Jednak 21 - letni Kanadyjczyk świetnie zasilił szeregi swojego zespołu, walnie przyczyniając się do zwycięstwa nad Rangers. Crosby raz trafił do siatki, ale asystował przy trzech pozostałych bramkach kolegów z ekipy. - Wykonaliśmy świetną pracę w trzeciej kwarcie. Podbudował nas gol Jordana Staala, od tego momentu zaczęliśmy dyktować warunki - mówił po spotkaniu Crosby.

Za wszelką cenę odbudować się chcą Chicago Blackhawks. "Jastrzębie" ze stanu Illinois po bardzo dobrych występach w grudniu (tylko dwie porażki), w nowym roku nie mogą znaleźć drogi do zwycięstw (6 zwycięstw i porażek). - Przerwa spowodowana meczem gwiazd pomogła nam zrelaksować się, popracować nad sobą. To zwycięstwo pomogło nam uwierzyć w siebie - tłumaczył strzelec bramki dla Chicago, Jonathan Toews. Po absencji w czterech meczach z powodu kontuzji do gry wrócił Duncan Keith i w środę zanotował asystę przy trafieniu Toewsa.

Zawodu przed własną publicznością nie sprawili hokeiści Calgary Flames, łatwo pokonując Buffalo Sabres 5:2. W spotkaniu błyszczał Michael Cammalleri, który zanotował hat trick. Goście dzielny opór stawiali do końca drugiej tercji, kiedy to zdążyli nawet doprowadzić do remisu. Jednak dwie bramki Cammalleriego w trzeciej tercji oraz trafienie Todda Bertuzzi pozbawiło przyjezdnych szans na wygraną. 38. strzałów spośród 43. obronił bramkarz Buffalo, Ryan Miller. - Muszę lepiej się prezentować, szczególnie teraz, gdy zespół potrzebuje punktów, by awansować do PO. Nie uważam, bym dzisiaj wykonał dobrą pracę - zdecydowanie nie zadowolony po meczu był Miller. Buffalo zajmuje 7. pozycję w konferencji wschodniej, mając 3. punkty przewagi nad Florida Panthers, jednak ci mają rozegrane o dwa spotkania mniej.

Choć Nashville Predators są na przedostatnim miejscu konferencji zachodniej, w dalszym ciągu zachowują szanse na grę w play off. - Jeszcze przed nami daleka droga do tego celu, jednak dzisiejszy mecz na pewno zmobilizował nas - podkreślał po spotkaniu Jason Arnott, strzelec jednego z pięciu goli Nashville.

1. Calgary 29 14 4 151 140 62

2. Minnesota 24 20 3 123 108 51