NHL: Szalony finisz i zwycięstwo Rangers

Zwycięstwem gospodarzy z Nowego Jorku 6:3 zakończyła się emocjonująca potyczka Rangers z Buffalo Sabres w hali Madison Square Garden. Do małej niespodzianki doszło w Columbus.

Rafał Lichowicz
AFP

New York Rangers byli blisko straty punktów przed własną publicznością, gdy w pierwszych minutach trzeciej tercji Zemgus Girgensons dał gościom z Buffalo remis po dwóch kolejnych trafieniach. Ostatni kwadrans był jednak popisem gospodarzy.

Rangers zakończyli szalony mecz po trzech golach w 6, 9 i 19 minucie trzeciej tercji. Jedno z trafień zaliczył Derick Brassard, który asystował także przy dwóch pozostałych. Kanadyjczyk w całym meczu zdobył aż pięć punktów (2 gole, 3 asysty).

Serię trzech porażek z rzędu przerwała ekipa Columbus Blue Jackets po zwycięstwie wczorajszej nocy przeciwko Montreal Canadiens. "Niebieskie Kamizelki" do wygranej poprowadził strzelec trzech goli Cam Atkinson.

Gospodarze triumfowali również w Dallas, gdzie miejscowi Stars pokonali Calgary Flames 2:1 po trafieniach Jamiego Benna i Jasona Spezzy. Dla Beena był 28. gol w sezonie.

Rzuty karne rozstrzygnęły o losach spotkania w Minnesocie. Po serii pojedynków sam na sam z bramkarzem lepsze okazały się "Kojoty" z Arizony, które wzięły rewanż za porażkę z Wild we własnej hali w połowie października ubiegłego roku (3:4).