PLH: Cracovia wciąż niepokonana na wyjeździe

Hokeiści Cracovii pokonali na wyjeździe w meczu 41. kolejki stosunkiem 4:3 zespół GKS Jastrzębie. Swoje mecze wygrały również GKS Tychy i Unia Oświęcim.

Rafał Lichowicz

Popisową partię w ekipie "Pasów" rozegrał w Jastrzębiu Krystian Dubiński. 27-latek w drugiej i trzeciej tercji zdobył dla swojego zespołu trzy gole czym przypieczętował dziewiąte kolejne zwycięstwo Cracovii poza domem. Zespół z Krakowa już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce przed fazą play off.

Drugim zespołem PHL obok Cracovii, który w sezonie 2015/2016 może pochwalić się dorobkiem ponad 90 punktów został GKS Tychy. Zespół ze Śląska w piątek wygrał przed własną publicznością z MMKS Podhale 4:2. Goście remisowali w Tychach jeszcze 10 minut przed końcem meczu, ale po trafieniach Jakuba Witeckiego (hat-trick) i Filipa Komorskiego GKS wygrał 29 mecz w sezonie.

W ostatnim meczu grupy "silniejszej" Unia Oświęcim nie dała szans Ciarko PBS Bank Sanok wygrywając 4:1. Gospodarze mimo zwycięstwo pozostali na ostatnim miejscu w tabeli.

Bez emocji kończyły się mecze w grupie "słabszej" w Sosnowcu, gdzie Zagłębie Sosnowiec uległo Polonii Bytom 0:8 oraz w Janowie, gdzie Naprzód pokonał PZHL Sosnowiec U20 4:0.

Najwięcej goli i emocji przyniósł mecz w Toruniu, w którym gospodarze przegrali 7:8 z ekipą przyjezdnych z Opola. Cztery punkty (gol + 3 asysty) zapisał na swoim koncie Mick Cichy.