NHL: "Kaczory" lepsze w derbach Kalifornii

Anaheim Ducks odnieśli 10. zwycięstwo z rzędu pokonując przed własną publicznością Los Angeles Kings 4:2. Bohaterem gospodarzy został strzelec trzech bramek Corey Perry.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

Starcie w hali Honda Center pomiędzy zespołami z Kalifornii było wyrównane do końca 2. tercji, gdy na tablicy utrzymywał się remis 2:2. Dwa gole dla Anaheim Ducks zdobył Corey Perry. Los Angeles Kings odpowiedzieli po strzałach Martineza i Pearsona.

W 3. tercji mecz rozstrzygnął wspomniany wcześniej Perry. Kanadyjczyk w drugiej minucie gry zdobył swojego trzeciego gola, a cztery minuty później asystował przy trafieniu Davida Perrona. Dzięki wygranej Ducks zbliżyli się na dwa punkty do liderujących w dywizji Pacyficznej Kings.

W meczu czołowych zespołów konferencji Zachodniej Tampa Bya Lightning wygrali na wyjeździe z Boston Bruins 4:1 i awansowali kosztem rywali na drugą pozycję w dywizji Atlantyckiej.

W zespole z Tampy pierwsze skrzypce grali strzelec dwóch bramek Ryan Callahan oraz Steven Stamkos, który zaliczył 28. gola w obecnym sezonie. "Błyskawice" wygrały już czwarty kolejny mecz na wyjeździe.

Fatalną serię siedmiu kolejnych porażek zakończyli Edmonton Oilers, którzy pokonali przed własną publicznością New Yokr Islanders 3:1. O końcowym triumfie zdecydowała trzecia tercja wygrana przez zespół Todda McLellana 3:0 po golach Landera, Draisaitla i Davidsona.