NHL: Szalona noc dogrywek i karnych

Tylko jedno z sześciu spotkań ostatniej serii meczów NHL zakończyło się w regulaminowym czasie gry. Porażkę do zera w starciu z Colorado Avalanche ponieśli Anaheim Ducks.

Rafał Lichowicz
AFP

Drużyna Anaheim Ducks we wtorek zakończyła serię 11 zwycięstw po porażce z Washington Capitals (1:2 dogr.). Minionej nocy "Lawiny" z Colorado przerwały passę 14 kolejnych meczów ze zdobyczą punktową "Kaczorów".

Gole dla Colorardo w starciu z Ducks (3:0) strzelali Nathan MacKinnon, Andreas Martinsen i Shawn Matthias. Dwaj ostatni pogrążyli gości na dystansie ledwie dwóch minut w końcówce drugiej tercji.

W spotkaniu na szczycie w konferencji Zachodniej lider Chicago Blackhawks uległ na wyjeździe St. Louis Blues 2:3 po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry remis 2-2 uratował dla gości na minutę i 17 sekund przed końcem gry Artiemij Panarin. Rosjanin był także skuteczny w serii karnych, czego nie można było powiedzieć o jego kolegach z zespołu.

Bramkarz Blues Jake Allen obronił aż trzy karne, a w decydującej serii uratował go słupek po strzale Teuvo Teravainena. W zespole z St. Louis karne pewnie wykonali Patrik Berglund, Troy Brouwer i Kevin Shattenkirk.
Bohater St. Louis Blues - Jake Allen Bohater St. Louis Blues - Jake Allen

W innym hicie tej serii gier Los Angeles Kings pokonali w Staples Center Washington Capitals 4:3. 'Królowie" rozpoczęli świetnie mecz wygrywając pierwszą tercję 3:0 po golach Lecavaliera, Muzzina i Lucica. Całą przewagę zdążyli jednak roztrwonić przed upływem regulaminowego czasu gry.

Dla Capitals w trzeciej tercji trafili kolejno Oshie, Backstrom oraz po świetnej indywidualnej akcji Dmitry Orlov. Szczęście pozostało jednak przy Kings, którzy w trzeciej minucie dogrywki zakończyli mecz po gola Jeffa Cartera.

Niespodziewaną porażkę w hali Air Canada Centre ponieśli New York Islanders, którzy ulegli po karnych Torono Maple Leafs 3:4. Podopieczni Jacka Capuano zagrali fatalnie tracąc gola na 3:3 w końcówce trzeciej tercji. W serii karnych żaden z Nowojorczyków nie znalazł drogi do bramki Leafs, który wygrali po golu trafieniu Nikity Soshnikova.