NHL: Grad goli w Dallas

Grad goli swoim fanom zgotowali hokeiści Dallas Stars, którzy nie mieli problemów z pokonaniem piątych w konferencji wschodniej New York Rangers 10:2. Ważne wyjazdowe zwycięstwa odnieśli Nashville Predators i New Jersey Devils.

Grzegorz Grajdura

- Byliśmy zdenerwowani wczorajszą porażką z Colorado. Dzisiaj jednak udało nam się otrząsnąć i zagrać jak należy - przyznawał po meczu Darryl Sydor, strzelec jednego z goli dla miejscowych. Dzień wcześniej w spotkaniu z Avalanche, zespół Wojtka Wolskiego przerwał passę pięciu zwycięstw z rzędu Dallas. - Nie pokazaliśmy się w meczu z Colorado. Jednak dzisiaj udowodniliśmy, że to tylko wypadek przy pracy - cieszył się z dobrego wyniku Mike Ribeiro, który wraz z Jamesem Nealem dwukrotnie trafiali do siatki rywali.

Po porażce i przerwanej passie ośmiu zwycięstw, podnieśli się także New Jersey Devils. Kevin Weekes obronił 31 strzałów, a pierwsze trzy bramki dla "Diabłów" padły w pierwszych dwunastu minutach spotkania. Gol i asystę zaliczył Zach Parise, a dla pokonanych jedyne trafienie zanotował Colby Armstrong. To było siódme wyjazdowe zwycięstwo z rzędu hokeistów z New Jersey, którzy mają już tylko punkt straty do Washington Capitals oraz rozegrany jeden mecz mniej.

Bohaterem ekipy Buffalo Sabres w meczu z Montreal Canadiens okazał się bramkarz gospodarzy, Ryan Miller. Amerykanin zdołał obronić 35 strzałów Canadiens. To już piąta wygrana z rzędu przed własną publicznością Buffalo.

Dwie bramki Krisa Letanga, gol i dwie asysty Sidney’a Crosbyego dały Pittsburgh Penguins pewne zwycięstwo nad Columbus Blue Jackets. Czyste konto w meczu Minnesoty Wild z Nashville Predators zachował Dan Ellis, dzięki czemu gospodarze wygrali z Predators 2:0.

1. Calgary 30 17 4 160 153 64
2. Minnesota 26 22 3 131 116 55