PHL: Pierwszy mecz finału dla Cracovii!

W pierwszym meczu finału play-off Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia pokonała pewnie przed własną publicznością GKS Tychy 3:1.

Rafał Lichowicz
PAP

Mecz w Krakowie rozpoczął się od prowadzenia gości ze Śląska, którzy na trzy minuty przed końcem pierwszej tercji trafili do siatki po akcji Martina Vozdeckiego i Łukasza Sokoła.

Cracovia obudziła się do gry w drugiej części meczu. Niecałe 180 sekund po wznowieniu drugiej tercji podopieczni Rudolfa Rohaczka wyrównali stan gry za sprawą Petra Sinagla, który zmienił tor lotu krążka po strzale Patrika Svitany.

W końcowych sekundach tercji krakowianie wyszli na jednobramkowe prowadzenie po skutecznej dobitce Filipa Drzewieckiego. Reprezentant Polski wykorzystał sytuację w której bramkarz GKS-u wypluł krążek po uderzeniu Macieja Kruczka.

O wyniku mecz przesądził w 50 minucie najlepszy strzelec Krakowian Krystian Dziubiński. Dziesiąte gol "Dziubka" w fazie play-off, pozwolił "Pasom" świętować rozpoczęcie finałowej rywalizacji od zwycięstwa.

We wtorek oba zespoły spotkają się w drugim mecz finału również na lodowisku w Krakowie.