MŚ w hokeju: Drugie pewne zwycięstwo Polek

Reprezentacja Polski kobiet odniosła drugie zdecydowane zwycięstwo w hokejowych mistrzostwach świata Dywizji 2A rozgrywanych w słoweńskim Bledzie. W niedzielę Biało-Czerwone pokonały Koreę Północną 9:4.

Rafał Smoliński

Po rozgromieniu Słowenek 9:2, polskie hokeistki znów urządziły sobie ostre strzelanie. Tym razem nasze panie zaaplikowały dziewięć bramek drużynie Korei Północnej, dzięki czemu po dwóch dniach turnieju w Bledzie prowadzą z dorobkiem sześciu punktów.

Choć wynik robi wrażenie, to wcale tak łatwo nie było, ponieważ w pierwszej i drugiej tercji Azjatki walczyły niesamowicie. Polki dwukrotnie musiały gonić wynik, ale kiedy już objęły prowadzenie, to nie oddały go do samego końca. W ostatniej odsłonie oddały więcej strzałów od rywalek i zdobyły aż cztery gole.

Kolejny udany występ zanotowały hokeistki z pierwszej formacji. Po dwa trafienia uzyskały Karolina Późniewska i Magdalena Czaplik. Pierwsza z nich miała również trzy asysty, natomiast druga dwie. Po jednym golu dla naszego zespołu zapisały na swoje konto Klaudia Chrapek, Olivia Tomczok, Marta Bigos, Aneta Cygan i Katarzyna Frąckowiak.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach Koreanki z południa pokonały Brytyjki 1:0, natomiast Słowenki zwyciężyły Chorwatki 6:1. Poniedziałek będzie dniem przerwy. We wtorek czeka Biało-Czerwone już poważny sprawdzian - mecz z zespołem Korei Południowej, który również ma na koncie sześć punktów. Awans do Dywizji 1B uzyska tylko jedna drużyna. Zespół z najgorszym dorobkiem punktowym zostanie relegowany do Dywizji 2B.

Polska - Korea Północna 9:4 (3:2, 2:1, 4:1)