Polska pokonała Wielką Brytanię w towarzyskim meczu w Nottingham

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: polscy hokeiści
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: polscy hokeiści

Hokejowa reprezentacja Polski pokonała po dogrywce Wielką Brytanię 4:3 w towarzyskim meczu rozegranym w Nottingham. W niedzielę Biało-Czerwoni zmierzą się z Wyspiarzami w Coventry.

W ramach przygotowań do mistrzostw świata Dywizji 1A, które w dniach 23-29 kwietnia odbędą się w katowickim Spodku, Biało-Czerwoni polecieli do Wielkiej Brytanii na dwa mecze kontrolne. Gospodarze będą w tym roku występować w Dywizji 1B. Po powrocie z Wysp naszych hokeistów czekają jeszcze sprawdziany z Litwą oraz Koreą Południową i dopiero wówczas trener Jacek Płachta ustali skład, który powalczy o światową elitę.

Mecz z Wielką Brytanią rozpoczął się po myśli Polaków, którzy stwarzali więcej dogodnych sytuacji do zdobycia goli. Na pierwsze trafienie przyszło poczekać do 10. minuty, kiedy Mateusz Bepierszcz wyłuskał krążek w tercji obronnej rywali, a celnym strzałem popisał się Grzegorz Pasiut. Po chwili powinno być 2:0 dla Polki, lecz Krzysztof Zapała nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy.

Minęło 40 lat od "cudu w Spodku"

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Brytyjczycy odpowiedzieli po przerwie, kiedy Rafała Radziszewskiego pokonał Craig Peacock. Jeszcze pod koniec drugiej tercji na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Jonathan Weaver. W trzeciej odsłonie Polacy wyrównali w 55. minucie po golu Krystiana Dziubińskiego, a wkrótce zamieszanie pod bramką Bena Bownsa wykorzystał Paweł Dronia. Niestety zaledwie 17 sekund później Biało-Czerwoni stracili gola w wyniku prostego błędu w defensywie i po 60 minutach był remis. Kiedy wydawało się, że zwycięzcę wyłonią rzuty karne, decydujące trafienie w dogrywce uzyskał Bepierszcz.

Wielka Brytania - Polska 3:4 po dogr. (0:1, 2:0, 1:2, 0:1)

Bramki: 0:1 - Pasiut (Bepierszcz) 10' 1:1 - Peacock (Lachowicz, Weaver) 22' 2:1 - Weaver 40' (5 na 4) 2:2 - Dziubiński (Urbanowicz) 55' (5 na 4) 2:3 - Dronia 58' (5 na 4) 3:3 - Farmer (O'Connor, Peacock) 58' 3:4 - Bepierszcz (Pasiut, Kruczek) 65'

Strzały: 25-39. Kary: 12-8.

Skład Wielkiej Brytanii: Bowns - Garside, Phillips, Weaver, Oakford, Richardson, Swindlehurst, Batch, Lee, O'Connor - Clarke, Lachowicz, Farmer, Shields, J. Phillips, Haywood, Mosey, Peacock, Dowd, Boxill, Cownie.

Skład Polski: Radziszewski - Bychawski, Dronia, Kolusz, Zapała, Malasiński - Kotlorz, Bryk, Wronka, Pasiut, Bepierszcz - Ciura, Pociecha, Urbanowicz, Dziubiński, Łopuski - Kruczek, Wajda, Bagiński, Galant, Guzik.