NHL Play Off: Doskonały początek mistrzów konferencji

Washington Capitals i Dallas Stars rozpoczęli od pewnego zwycięstwa przed własną publicznością pierwszą rundę play off sezonu 2015/16. Wiele emocji przyniosły z kolei pojedynki na Florydzie i w Kalifornii.

Rafał Lichowicz
AFP

Zwycięzcy rundy zasadniczej NHL - Washington Capitals mierzą się w pierwszej rundzie play off z Philadelphia Flyers. Goście już w pierwszym spotkaniu przekonali się jak trudne czeka ich wyzwanie.

Choć przyjezdni utrzymywali bezbramkowy wynik przez połowę meczu, to Capitals dopięli swego w drugich połowach drugiej i trzeciej tercji za sprawą Johna Carlsona oraz Jaya Beagle'a. Swoją cegiełkę dołożył też bramkarz Braden Holtby, który zatrzymał 19 strzałów Flyers.

Swoją bramkę zaczarowali także Dallas Stars, którzy po pierwszym meczu wygranym 4-0 prowadzą w serii z Minnesota Wild. Bramki dla ekipy z American Airlines Center zdobywali Radek Faksa, Jason Spezza, Patrick Eaves oraz Jamie Benn, który do swojego dorobku dorzucił także dwie asysty.
Jamie Benn zaliczył kapitalny początek play-off Jamie Benn zaliczył kapitalny początek play-off
W drugim meczu zespołów konferencji Zachodniej Los Angeles Kings ulegli 3:4 ekipie San Jose Sharks. Najlepszy w drużynie "Rekinów" Joe Pavelski zapisał na swoim koncie dwa gole. Drugie trafienie w 17 sekundzie trzeciej tercji przesądziło o ostatecznym wyniku pierwszego spotkania serii.

Gorycz porażki musieli również przełknąć kibice Florida Panthers, którzy przegrali przed własną publicznością z New York Islanders 4:5. Mimo czterech puszczonych goli, świetny debiut w play off zaliczył bramkarz nowojorczyków Thomas Greiss, który wybronił 42 strzały.