NHL Play-Off: Chicago wyrównało stan serii

Hokeiści Chicago Blackhawks ograli minionej nocy St. Louis Blues 3:2 w drugim meczu pierwszej rundy play-off. Do gry w półfinałach zbliżyli się Tampa Bay Lightning, którzy odnieśli drugie zwycięstwo nad Detroit Red Wings.

Rafał Lichowicz
AFP

W pierwszym spotkaniu w hali Scottrade Center kibice czekali na gola w potyczce St. Louis Blues z Chicago Blackhawks aż do dogrywki. Drugie starcie obu ekip również długo pozostało bez otwarcia.

Pierwszego gola zdobył w 16 minucie drugiej tercji Vladimir Tarasenko. "Czarne Jastrzębie" wyrównały jednak w ostatnich sekundach za sprawą kapitalnego uderzenia z dystansu Duncana Keith'a.

W trzeciej tercji bohaterem St. Louis mógł zostać ponownie Tarasenko, ale sędziowie nie uznali gola rosyjskiego atakującego. Rękawy zakasali więc obrońcy tytułu, którzy po golach Shaw'a i Panarina wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Blues zdołali odpowiedzieć jedynie kontaktowym trafieniem Kevina Shattenkirka na dwie sekundy przed końcem gry.

Po wygranej 3:2 w pierwszym meczu Tampa Bay Lightning nie dali również szans przyjezdnym z Detroit w drugim starciu pierwszej rundy play-off. Pierwsze skrzypce w zespole "Błyskawic" grał Tyler Johnson, który do dwóch goli dołożył dwie asysty, mając największy udział w zwycięstwie 5:2 nad Red Wings. W niedzielę oba zespoły zmierzą się po raz trzeci.

Niżej notowani Nashville Predators dość niespodziewanie pokonali w pierwszym meczu Anaheim Ducks 3:2. Po wyrównanej pierwszej i drugiej tercji - zakończyły się one remisami 1:1 - w trzeciej po strzale Filipa Forsberga niefortunnie interweniował Shea Theodore, który skierował krążek do własnej bramki dając pierwsze zwycięstwo przyjezdnym z Nashville.