NHL: Jeden gol dał Capitals półfinał konferencji!

Trafienie Niklasa Backstroma w meczu numer sześć rozstrzygnęło losy rywalizacji Washington Capitals z Philadelphia Flyers w pierwszej rundzie play-off. Awans do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Stanleya wywalczyli również Dallas Stars.

Rafał Lichowicz
AFP

Washington Capitals i Philadelphia Flyers oddały łącznie 55 strzałów w meczu numer sześć pierwszej rundy play-off na Wschodzie. Świetne spotkanie rozgrywali jednak Braden Holtby (Capitals) i Michal Neuvirth (Flyers), którzy w żaden sposób nie chcieli dać się zaskoczyć strzałom rywala.

Bramkę Flyers odczarował dopiero tercet Alex Owieczkin, Marcus Johansson i Nicklas Backstrom, którzy w połowie drugiej tercji umieścili krążek w siatce gospodarzy i przesądzili o losach meczu oraz całej serii.

W drugiej rundzie play-off rywalem Capitals będą Pittsburgh Penguins, którzy w pięciu meczach (4-1) rozprawili się z New York Rangers.

Sześć meczów wystarczyło również do awansu Dallas Stars. Zwycięzcy dywizji Centralnej w niedzielę zagrali koncertowo w Xcel Energy Center pokonując Minnesotę Wild 5:4.

Ekipa z Teksasu po dwóch tercjach prowadziła już 4:0, po dwóch golach Jasona Spezzy oraz bramkach Johna Klingberga i Patricka Sharpa, gdy za odrabianie strat wzięły się popularne "Nordy" z Minneapolis.

Gospodarze na dystansie pięciu minut trafili trzykrotnie, dwa razy za sprawą Jareda Spurgeona, a ich marsz w stronę remisu zatrzymała dopiero bramka Alexa Goligoskiego w jedenastej minucie trzeciej tercji. Gol Jasona Pominville'a na 4:5 był więc pożegnalny dla Wild w tegorocznych play-off.

W półfinale konferencji Stars zmierzą się z lepszym z pojedynku Chicago Blackhawks - St. Louis Blues. O awansie w tej parze zdecyduje poniedziałkowy mecz w Scottrade Center w St. Louis.