MŚ w hokeju: Słowenia wraca do gry o awans!

Hokeiści Słowenii pokonali pewnie reprezentację Korei Południowej 5:1 w drugim meczu czwartego dnia mistrzostw świata dywizji 1A w Katowicach. Podopieczni Nika Zupancica zostali nowym liderem grupy.

Rafał Lichowicz

Reprezentacja Słowenii w starciu z Koreą Południową niczym nie przypominała zespołu, który we wtorek był bezradny w walce z gospodarzami turnieju. W drugim meczu dzisiejszego dnia pokonali pewnie przyjezdnych z Azji, choć początek spotkania mógł zwiastować kłopoty.

Koreańczycy objęli prowadzenie 1:0 już w 40 sekundzie gry. Bramkarza Słowenii Gaspera Kroselja zaskoczył niezwykle skuteczny w katowickim turnieju Kim Ki-Sung dla którego był to trzeci gol w czwartym meczu. Słoweńcy odrobili straty siedem minut później, podczas okresu gry w przewadze za sprawą Roberta Sabolica.

Do końca pierwszej tercji to Korea miała więcej okazji do zdobycia gola. Zwłaszcza podczas dwóch 2-minutowych kar dla Słoweńców. Spadkowicz z elity ugodził jednak zespół Azji na 30 sekund przed końcową syreną, trafiając na 2:1 za sprawą Anze Kuralta.

W drugiej tercji na lodowisku w Katowicach dominował już jeden zespół. Słoweńcy oddali dziewięć celnych strzałów w światło bramki, z czego dwa po uderzeniach Alesa Musica i Roka Ticara znalazły drogę do siatki.

Bezradni Koreańczycy z Południa nie potrafili odpowiedzieć na skuteczną grę reprezentacji Słowenii, a w trzeciej tercji pogrążył ich Klemen Pretnar, który wykończył podanie Andreja Hebara.

Słowenia dzięki zwycięstwu wyprzedziła w tabeli dywizji 1A Koreę Południową i wróciła na pierwsze miejsce w tabeli. Odebrać je może im Austria, jeśli w wieczornym meczu z reprezentacją Polski  wywalczy co najmniej dwa punkty.

Korea Południowa - Słowenia 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Włochy - Polska 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Austria - Korea Południowa 3:2 po karnych (0:1, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0)

niedziela, 24 kwietnia
Słowenia - Włochy 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Korea Południowa - Polska 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Austria - Japonia 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

wtorek, 26 kwietnia
Korea Południowa - Japonia 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Austria - Włochy 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Polska - Słowenia 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

środa, 27 kwietnia
Japonia - Włochy 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Polska - Austria godz. 20:00

piątek, 29 kwietnia Włochy - Korea Południowa godz. 13:00 Austria - Słowenia godz. 16:30 Polska - Japonia godz. 20:00