MŚ w hokeju: Faworyci gromią w trzecim dniu zmagań

W trzecim dniu zmagań hokejowych mistrzostw świata w Rosji w grupie B faworyci nie pozostawili złudzeń i pewnie pokonali rywali. Po niedzielnych meczach na prowadzeniu tej grupy znajdują się Kanadyjczycy.

Szymon Łożyński

Reprezentacje Węgier i Kanady zainaugurowały zmagania na mistrzostwach świata w Rosji w piątek. Na otwarcie całych zawodów Kanadyjczycy, obrońcy tytułu, rozgromili 5:1 reprezentantów USA. Z kolei Węgrzy, którzy w ubiegłym roku wygrywając mistrzostwa świata dywizji 1A w Krakowie zapewnili sobie awans do elity, przegrali 1:3 z reprezentacją Słowacji.

Dzień przerwy, nie wpłynął na formę obu drużyn. W niedzielę w Sankt Petersburgu hokeiści z Kanady znów zaprezentowali ofensywny hokej, czego nie można powiedzieć o ich przeciwnikach.  W drugiej tercji podopieczni Richa Chernomaza popełnili spory błąd, otworzyli się i spróbowali zagrać bardziej ofensywnie. Szybko musieli jednak wrócić do uważniejszej gry w obronie, by... uchronić się przed stratą dziesięciu bramek. W pięć minut Węgrzy stracili łącznie aż cztery gole, a w całym meczu siedem. Sami byli w stanie odpowiedzieć przeciwnikom tylko pod koniec pierwszej tercji, za sprawą Itsvana Bartalisa.

Drugi mecz w grupie B także obfitował w wiele bramek. W starciu reprezentacji Finlandii i Niemiec łącznie padło ich aż sześć. Większość z nich, dokładnie pięć, strzelili Skandynawowie, którzy tym samym odnieśli drugi triumf na mistrzostwach świata w Rosji. Wcześniej podopieczni Kari Jalonena pokonali 6:2 Białorusinów. Z kolei dla reprezentantów Niemiec niedzielna porażka 1:5 z Finami była już drugą w tych mistrzostwach. Na inaugurację zmagań w Rosji nasi zachodni sąsiedzi przegrali 2:3 z Francją.

Po dwóch spotkaniach komplet sześciu punktów na swoim koncie mają także Słowacy. W niedzielę nasi południowi sąsiedzi pewnie uporali się z Francuzami. Co prawda Trójkolorowi w pierwsze tercji objęli prowadzenie, ale z czasem całkowicie inicjatywę na lodzie przejęli rywale. Ostatecznie współgospodarze przyszłorocznych mistrzostw świata przegrali ze Słowacją aż 1:5.

Na kolejnym slajdzie znajdują się szczegółowe rezultaty niedzielnych meczów w grupie B wraz z tabelą.

Czy Kanadyjczycy po raz drugi z rzędu zostaną hokejowymi mistrzami świata?