MŚ w hokeju: Sensacyjna porażka Słowacji, kolejny triumf Szwajcarów

Reprezentacja Słowacji poniosła drugą z rzędu porażkę na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie w Rosji, przegrywając 2:4 z Białorusią. Z kolei drugą wiktorię z rzędu zanotowali Szwajcarzy, którzy pokonali Łotwę 5:4.

Szymon Łożyński
AFP

Prawdziwą kanonadę strzelecką w meczu grupy A zaprezentowały reprezentacje Szwajcarii i Łotwy. W regulaminowym czasie padło aż 9 bramek, a o jednego gola lepsi okazali się Szwajcarzy. W środowe popołudnie Łotysze odrobili straty ze stanu 0:3 na 3:3, ale decydujące słowo w tym meczu należało do rywali, a konkretnie Erica Bluma, który tuż przed dogrywką zdobył zwycięską bramkę dla Szwajcarów.

We wtorek reprezentanci Słowacji po dwóch zwycięstwach z rzędu ponieśli niespodziewaną porażkę z Niemcami (1:5). Jeśli ten rezultat uznano za niespodziankę, to z pewnością do kategorii sensacji należy zaliczyć środowy wynik. Nasi południowy sąsiedzi przegrali z dotychczas najsłabszym zespołem w grupie B, reprezentacją Białorusi. Przed pojedynkiem ze Słowakami Białorusini mieli na swoim koncie zero punktów, pięć strzelonych i dwadzieścia straconych bramek. Po dwóch tercjach środowego starcia ich bilans był jeszcze słabszy, ponieważ Słowacy prowadzili 2:0. Tym trudniej zrozumieć co stało się z podopiecznymi Zdeno Cigera, którzy w przeciągu 20 ostatnich minut tego pojedynku stracili cztery bramki i przegrali niemal wygrany mecz 2:4.

Zwycięstwo 5:4 z Łotwą pozwoliło szwajcarskim hokeistom awansować na drugie miejsce w tabeli grupy A przed sesją wieczorną. Z kolei Białorusini wyprzedzili ostatnich w tabeli Węgrów, a Słowacy mimo kolejnej porażki, przynajmniej do dnia jutrzejszego, utrzymali trzecią lokatę.