NHL: Historyczny sukces San Jose Sharks! "Rekiny" w finale play off!

San Jose Sharks pokonali w szóstym finału Konferencji Zachodniej St. Louis Blues 5:2 i po raz pierwszy w historii klubu zagrają w finale play off o Puchar Stanley'a.

Rafał Lichowicz
AFP

Spotkania w SAP Center rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie gry, gdy krążek pod parkanami próbującego interweniować Briana Elliota umieścił Joe Pavelski. Był to już 13. gol Amerykanina w fazie play off.

Sharks podwyższyli rezultat w drugiej tercji, gdy do bramki "Bluesmenów" trafił Joel Ward. 35-latek z Nowego Jorku skorzystał z dobrego uderzenia Brenta Burns'a i zmieniając tor lotu krążka, zaskoczył bramkarza gości.

Mniej wątpliwości było przy drugim trafieniu Warda tego wieczoru w czwartej minucie trzeciej tercji. Tym razem Amerykanin skorzystał ze świetnego podania Logana Couture. Pięć minut później prowadzenie podwyższył Joonas Donskoi i wszystko wskazywało na to, że Sharks mają finał play off w kieszeni.

Blues próbowali podnieść się po golach Vladimira Tarasenko. Rosjanin trafił dwukrotnie w 12. i 17. minucie ostatniej tercji. Było to jednak wszystko, na co tego wieczoru pozwoliły gościom "Rekiny". Na 20 sekund przed końcową syreną krążek do pustej bramki skierował Logan Couture.

Rywalem San Jose Sharks w wielkim finale play off będzie zwycięzca Konferencji Wschodniej, którego wyłoni siódmy mecz pomiędzy Pittsburgh Penguins i Tampa Bay Lightning.