NHL: siódmy mecz o finał Pucharu Stanleya na Wschodzie! Emocje do końca!

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Pittsburgh Penguins podnieśli się po dwóch kolejnych porażka i w szóstym meczu finału Konferencji Wschodniej pokonali Tampa Bay Lightning 5:2, przedłużając serię do ostatniego meczu w Consol Energy Center.

W tym artykule dowiesz się o:

Szóste starcie pomiędzy Penguins i Lightining rozgrywane w hali Amalie Arena mogło rozpocząć się po myśli gospodarzy. W 15. minucie meczu krążek do bramki skierował Jonathan Drouin, lecz sędziowie gola nie uznali dopatrując się wcześniej spalonego Victora Hedmana.

To tylko pobudziło "Pingwiny" do lepszej gry. Na minutę i 14 sekund przed końcem tercji przyjezdni wykorzystali okres gry w przewadze i zdobyli pierwszego gola po strzale Phila Kessela. W drugiej tercji do bramki trafiali ponownie tylko goście z Pittsburgha. W ósmej minucie akcję Bonino i Sheary'ego wykończył Kris Letang, a w ostatnich sekundach po indywidualnej szarży krążek pewnie umieścił w bramce Sidney Crosby.

Tampa Bay ruszyli z atakami w trzeciej tercji, w której wreszcie uderzali częściej na bramkę niż Penguins. Efekty przyszły szybko. W szóstej minucie gola zdobył Brian Boyle przy dużej pomocy próbującego niefortunnie interweniować Kessela.

{"id":"","title":""}

Siedem minut później Boyle kapitalnym strzałem pod poprzeczkę zdobył kontaktowego gola i kibice liczyli na rychły powrót "Błyskawic" do meczu. Nadzieje spełzły jednak na niczym, gdy w 18. minucie akcję sam na sam z Andrei Vasilevskim wykorzystał Bryan Rust. Podłamanych Lightning w końcówce dobił jeszcze Nick Bonino.

O tym kto będzie reprezentował Wschód w finale play-off przekonany się w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego podczas siódmego meczu serii pomiędzy Lightning i Penguins w Consol Energy Center w Pittsburghu.

Finał Konferencji Wschodniej NHL:

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 2:5 (0:1, 0:2, 2:2) 0:1 - Phil Kessel (Crosby, Małkin) 19' 0:2 - Kris Letang (Sheary, Bonino) 28' 0:3 - Sidney Crosby (Hornqvist) 40'  1:3 - Brian Boyle 46' 2:3 - Brian Boyle (Koekkoek, Drouin) 53' 2:4 - Bryan Rust (Kunitz, Maatta) 58' 2:5 - Nick Bonino (Lovejoy) 60'

Kto awansuje do finału play off ze Wschodu?