Hokejowa Liga Mistrzów: Cracovia rozbita w debiucie przez Spartę Praga

Sparta Praga rozgromiła w krakowskiej Tauron Arenie Cracovię 7:2 w pierwszym meczu Hokejowej Ligi Mistrzów. Był to debiut polskiej drużyny w tych rozgrywkach. W piątek krakowski zespół zmierzy się u siebie ze szwedzkim Färjestad BK Karlstad.

Rafał Smoliński
PAP / Stanisław Rozpędzik

Zgodnie z przewidywaniami wicemistrz czeskiej ekstraligi okazał się zbyt wymagającym rywalem dla polskiego debiutanta. Goście ruszyli do ataków już od pierwszego wznowienia, ale na bramkę otwarcia przyszło im poczekać do 10. minuty, kiedy grę w przewadze wykorzystał Lukas Klimek.

Po pierwszej tercji było 1:0 dla Sparty Praga. W drugiej części meczu Czesi zdobyli za sprawą Martina Gernata drugiego gola, ale już po chwili odpowiedział Filip Drzewiecki, który pewnie zwieńczył kontrę. W podobnych okolicznościach gospodarze zdobyli drugą bramkę, gdy w 38. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę popisał się Richard Jencik.

Ale Comarch Cracovia nie była w środę godnym przeciwnikiem dla hokeistów z Pragi. Aż trzykrotnie Rafała Radziszewskiego pokonał Tomas Netik, który ustalił wynik meczu na 7:2. Spotkanie oglądało 7124 kibiców, co należy uznać za świetny wynik, wszak po godz. 19:00 o półfinał igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro walczyli polscy siatkarze.

Przed Cracovią jeszcze trzy spotkania w Grupie O. Już w piątek krakowianie zagrają u siebie z Färjestad Karlstad (godz. 19:30). Następnie dwukrotnie wystąpią na wyjeździe: najpierw w Czechach (26 sierpnia), a potem w Szwecji (10 września). Awans do dalszej fazy wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej z 16 grup.

Comarch Cracovia - Sparta Praga 2:7 (0:1, 2:3, 0:3)