Kw. do IO: gospodarze chcą dobić Polaków

W drugim dniu turnieju kwalifikacji do IO w Pjongczang w hokeju na lodzie reprezentacja Polski podejmie faworyzowaną Białoruś. W drugiej parze Duńczycy będą walczyć o pierwsze punkty ze Słowenią.

Rafał Lichowicz
Przemysław Odrobny WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Przemysław Odrobny

Pierwszy mecz turniej w Mińsku w zasadzie pokazał reprezentacji Polski miejsce w szeregu. Najniżej notowany zespół w grupie kwalifikacyjnej do IO 2018 łatwo uległ znacznie mocniejszej Słowenii aż 1:6. Co gorsza dla nas, o grze podopiecznych Jacka Płachty nie można było powiedzieć wiele dobrego.

W pierwszej tercji choć długo utrzymywaliśmy korzystny remis, to w końcówce Słoweńcy i tak znaleźli drogę do bramki Przemysława Odrobnego. Raz pomogliśmy w tym rywalowi grając w osłabieniu. W całym spotkaniu Polacy złapali zresztą dwa razy więcej minut kar od Słoweńców (12:6).

Szanse na punkty straciliśmy już w połowie spotkania, gdy było 4:0. Przez drugie pół godziny gry "Rysie" kontrolowały przebieg meczu, zachowując siły na kolejne starcie z Duńczykami, które odbędzie się w piątek o godzinie 14:00.

Reprezentacji Danii w Mińsku była głównym faworytem do awansu na igrzyska olimpijskie. W czwartek sytuację mocno skomplikowała sromotna porażka z Białorusią 2:5. Gospodarze zagrali kapitalnie zdobywając pewnie trzy punkty z zespołem naszpikowanym zawodnikami z ligi NHL oraz fińskiej i szwedzkiej ekstraklasy.

W piątek na drodze Białorusinów staną Polacy i raczej nie trudno będzie wskazać faworyta tej potyczki. Nie można jednak zabierać szans "biało-czerwonym", którzy przy ewentualnej wygranej oraz porażce Słowenii z Danią, praktycznie otworzą na nowo rywalizację w Mińskim turnieju kw. do IO. Początek piątkowego meczu Polski z Białorusią o godzinie 18:00.

Terminarz i tabela turnieju w Mińsku:

1.09.2016 (czwartek)
14:00* Polska – Słowenia 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
18:00 Białoruś – Dania 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)

2.09.2016 (piątek)
14:00 Słowenia – Dania
18:00 Białoruś – Polska

4.09.2016 (niedziela)
12:00 Polska – Dania
16:00 Białoruś – Słowenia

miejsce drużyna wygrane wygrane po dogr./karnych przegrane po dogr./karnych przegrane punkty bramki
1. Słowenia 1 0 0 0 2 6:1
2. Białoruś 1 0 0 0 2 5:2
3. Dania 0 0 0 1 0 2:5
4. Polska 0 0 0 1 0 1:6