Przerwana dobra passa Zagłębia. Podhale wygrywa po dogrywce.

Zagłębie Sosnowiec przegrało dziś w wyjazdowym spotkaniu z Wojasem Podhalem Nowy Targ. Mecz trzymał w napięciu, Sosnowiczanie mieli dużą szanse, aby go wygrać, lecz popełnili za dużo błędów i kosztowało ich to stratę dwóch punktów.

Jakub Chabowski

Ostatni mecz Zagłębia z Wojasem zakończył się klęską Sosnowiczan na swoim terenie. Grad goli w tamtym meczu dawał nadzieje na obejrzenie dziś dobrego widowiska. Przypuszczenia się sprawdziły. Mecz był na bardzo wysokim poziomie, lecz liczbą goli nie przypominał tego z Sosnowca. Obie drużyny wyszły na lodowisko bardzo skupione i zmobilizowane. Od początku do końca toczyła się ostra walka. Pierwsi bramkę zdobyli hokeiści Zagłębia. W 15-tej minucie na 1-0 strzelił Klisiak. Do końca tercji wynik się nie zmienił. Hokeiści Podhala wzięli się do odrabiania w drugiej tercji. W 29-tej minucie przełamał się Różański i mecz rozpoczynał się od początku. Jednak Zagłębie pokazało to w czym jest ostatnio najlepsze czyli szybka i skuteczna odpowiedź na straconą bramkę. W 32-giej minucie znów Zagłębie było na prowadzeniu w tym meczu, a wszystko dzięki bramce Wladimira Luki. W 36-tej minucie na 2-2 strzelił Kacir i takim wynikiem zakończył się mecz po trzech tercjach. Oznaczało to dogrywkę, którą gospodarze szybko rozstrzygnęli na swoją korzyść. W 62-giej minucie Podhale grając czterech przeciwko trzem, strzela bramkę na 3-2 i kończy na swoją korzyść ten mecz.

Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:1 ,2:1, 0:0, 1:0)