PHL: GKS Tychy lepszy od Cracovii w rewanżu za finał

Hokeiści GKS Tychy już w drugiej kolejce sezonu otrzymali okazję do rewanżu na Cracovii za tegoroczny finał play-off. Goście ze Śląska odnieśli niespodziewanie gładkie zwycięstwo na lodowisku w Krakowie i z kompletem punktów prowadzą w tabeli PHL.

Rafał Lichowicz
AFP

Losy najciekawszego meczu 2. kolejki PHL rozstrzygnęły się jeszcze przed upływem pierwszych 30 minut . Po golach Mateusza Bepierszcza, Jozefa Vitka i Miroslava Zatko, Tyszanie wyszli na prowadzenie 3:0.

Cracovia odpowiedziała ledwie jednym celnym strzałem na bramkę w 36. minucie, autorstwa Petera Novajoskiego. Rezultat już w trzeciej tercji ustalił atakujący GKS Tychy, Filip Komorski.

Z kompletem sześciu punktów po 2. kolejkach PHL są również Unia Oświęcim, JKH GKS Jastrzębie oraz TatrySki Podhale Nowy Targ. Punkt mniej ma TMH Polonia Bytom, która we wtorek pokonała zespół z Torunia 3:1. Bytomianie szansę na komplet punktów stracili w pierwszej kolejce, wygrywając z Orlikiem Opole dopiero po dogrywce.