Puchar Świata: zabójcze sześć minut Rosjan

Rosyjska reprezentacja po świetnej drugiej tercji wygrała swoje pierwsze spotkanie na organizowanym w Kanadzie Pucharze Świata w hokeju, pokonując 4:3 zespół Ameryki Północnej.

Rafał Lichowicz
AFP

Wynik meczu pomiędzy reprezentacjami Rosji i Ameryki Północnej U23 otworzył w szóstej minucie Auston Matthews, który wykorzystał podanie z prawego skrzydła od Connora McDavida.

W drugiej tercji skutecznej zaczęła grać "Sborna". Worek z bramkami rozwiązał w 30. minucie Vladislav Namestnikov. W ciągu kolejnych sześciu minut do bramki strzeżonej przez Matthew Murraya trafili również Nikita Kuczerow, Evgeny Kuznetsov i Vladimir Tarasenko.

Młodzi hokeiści zza Ocenau przed końcem drugiej części meczu odpowiedzieli jedynie golem Morgana Rielly'a, choć w całej tercji oddali aż 18 strzałów na bramkę Rosji. W ostatniej tercji ofensywa Ameryki Północnej nie ustawała.

W bramce Sbornej dwoił się i troił Sergei Bobrovsky. Bramkarz Columbus Blue Jackets w trzeciej tercji obronił aż 18 strzałów, kapitulując raz po uderzeniu Ryana Nugenta-Hopkinsa. Amerykanie mogli wyrównać w samej końcówce, lecz strzał Shayne'a Gostisbehere trafił w słupek.

Grupa B:

Rosjan - U23 Ameryka Północna 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)

Tabela Grupy B:

miejsce drużyna zwycięstwa zwycięstwa po dogr./kar. porażki po dogr./kar. porażki punkty bramki
1 Szwecja 1 0 0 0 2 2:1
2 Rosja 1 0 0 1 2 5:5
3 Ameryka Północna U23 1 0 0 1 2 7:5
4 Finlandia 0 0 0 1 0 1:4