PHL: Lider wraca do Krakowa. Hit dla Opola

Drużyna Comarch Cracovii rozgromiła w wyjazdowym meczu MH Automatyka Stoczniowiec Gdańsk 5:0 i została nowym liderem PHL. Pierwsze miejsce po porażce w Opolu musiał oddać Tatryski Podhale Nowy Targ.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Zapowiadany jako hit 8. kolejki PHL, mecz pomiędzy Orlikiem Opole a Podhalem Nowy Targ zakończył się efektownym zwycięstwem gospodarzy. Hat-trickiem w starciu z dotychczasowym liderem ligi popisał się Jon Booras. Amerykanin z 14 punktami został tym samym nowym wiceliderem klasyfikacji kanadyjskiej PHL.

Porażkę Podhala wykorzystały Comarch Cracovia oraz GKS Tychy. Zespół mistrza Polski rozprawił się na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk wygrywając 5:0. Trzy z pięciu goli dla krakowian padły w odstępie ledwie dwóch minut. Wygrana zapewniła Cracovii fotel lidera PHL.

Po dogrywce mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli w Toruniu hokeiści GKS-u Tychy. Kibice zgromadzeni w hali Tor-Tor zobaczyli w piątek aż 9 goli, tyle samo ile w rozegranym pod koniec września meczu z SMS-em Sosnowiec, wygranym przez gospodarzy 7:2.

Zwycięstwo dało tyszanom awans w tabeli o jedną lokatę, na drugą pozycję, z punktem straty do prowadzącej Cracovii. Trzecie Podhale ma trzy oczka straty do lidera.