NHL: męczarnie mistrzów z Pittsburgha. Pierwsze derby Nowego Jorku dla Rangers

Obrońcy Pucharu Stanleya Pittsburgh Penguins pokonalil po rzutach karnych w pierwszych meczu nowego sezonu Washington Capitals 3:2 (3:2 k.). Drugi wieczór ligowy NHL przyniósł także pierwsze starcie drużyn z Nowego Jorku.

Rafał Lichowicz
AFP

W meczu rozgrywanym w hali PPG Paints Arena w Pittsburghu trudno było wskazać faworyta po każdej z tercji, gdy rywale na przemian wydzierali sobie prowadzenie z rąk.

Jako pierwszy trafił dla gości Andre Burakovsky. W drugich 20 minutach "Pingwiny" wyszły na prowadzenie za sprawą Patrica Hornqvist i Jewgienija Małkina. Dogrywkę zapewnił jednak Burakovski, który w trzeciej tercji po raz drugi skorzystał z asysty Nicklasa Backstroma.

W serii rzutów karnych po za pudłującym Nickiem Bonino, gospodarze radzili sobie lepiej od przyjezdnych z Waszyngtonu (pudła Kuznetsova i Ovechkina) i zainkasowali pierwsze dwa punkty.

Spodziewanych emocji nie zabrakło w Madison Square Garden, gdzie Rangers pokonali rywala zza miedzy 5:3. Gospodarze prowadzili już 2:0 po trafieniach Matsa Zuccarello i Micka Grabnera, ale na początku trzeciej tercji w ciągu pięciu minut dwukrotnie skontrowali ich Islanders.

Wynik meczu rozstrzygnęła seria Rangers między 50. i 58. minutą, gdy zdobyli trzy kolejne gole (ostatni do pustej bramki). W 19. minucie honorowe trafienie dla Islanders zaliczył jeszcze Brock Nelson.

Nowym liderem klasyfikacji kanadyjskiej został Brad Marchand, który zdobył aż pięć punktów (dwa gole, trzy asysty) w meczu wygranym przez Boston Bruins z Columbus Blue Jackets 6:3. Popis gry dał także 20-letni Czech David Pastrnak, który w tym samym starciu zdobył także dwa gole i asystował przy trafieniach Marchanda.