Łatwe trzy punkty Zagłębia

W niedzielnym spotkaniu PLH w Sosnowcu pomiędzy Zagłębiem a Naprzodem Janów nie doszło do niespodzianki. Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze odnieśli łatwe i wysokie zwycięstwo, które dało im cenne trzy punkty w lidze.

Jakub Chabowski

Mecze Zagłębia z Naprzodem zawsze są pełne bramek i jednostronne. Tym razem nie było inaczej. Zagłębie zmiażdżyło rywala wygrywając 6:1. Sam wynik pokazuje przepaść jaka dzieli obie drużyny.

Wielkie strzelanie rozpoczęło się już w drugiej minucie, bramkę na 1:0 dla Sosnowiczan zdobył Vladimir Luka. Jednak w 9-tej minucie Peter Gallo wyrównał wynik spotkania i remis po pierwszej tercji był dość zaskakujący. Choć wiele osób miało nadzieje na emocjonujący pojedynek, Zagłębie w drugiej i trzeciej tercji nie pozostawiło złudzeń. Drugą tercje wygrali 3:0, a trzecią 2:0 i ustalili końcowy wynik meczu na 6:1.

Zagłębie po raz kolejny zmiażdżyło u siebie słabego rywala i pokazało, że powalczy o mistrzostwo Polski. Mecz nie trzymał w napięciu, czego się można było spodziewać. Ostatnie 12 minut na bramce stał Bartłomiej Stepokura, bo Tomasz Jaworski musi być w pełnej dyspozycji na wyjazdowy mecz ze Stoczniowcem.

Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 6:1