Szarotki jedną nogą w brązie - relacja z meczu Wojas Podhale Nowy Targ - Energa Stoczniowiec Gdańsk

Wojas Podhale Nowy Targ wygrał drugi mecz z Energą Stoczniowcem Gdańsk i Góralom brakuje już tylko jednego zwycięstwa do zdobycia brązowych medali w PLH. W meczu rozegranym w Nowym Targu padło aż 11 bramek.

Gdańszczanie przegrali zarówno poniedziałkowy, jak i wtorkowy mecz w Nowym Targu. Według Henryka Zabrockiego wszyscy jego podopieczni zawiedli.- Zagraliśmy zbyt otwarty hokej i to się na nas zemściło. Powiedzieliśmy sobie, że musimy zagrać bardziej odpowiedzialnie niż w poniedziałek, nie wolno nam popełniać błędów w swojej strefie. Wszyscy zagrali poniżej oczekiwań, więc teraz nie ma wyjścia - wszyscy muszą zagrać na maksa. Spróbujemy ich zaskoczyć zmianą w ustawieniu piątek - powiedział po drugim przegranym meczu Gazecie Wyborczej trener z Gdańska.

Gdańszczanie stracili już trzy bramki w pierwszej tercji i musieli odrabiać straty. Co prawda drugą część gry wygrali, ale było tak przede wszystkim dzięki nieskuteczności Szarotek. Kontaktową bramkę zdobył Roman Skutchan pod koniec drugiej tercji i przed trzecią tercją wszystko było możliwe.

Na początku trzeciej tercji gdańszczanie wyszli nawet na remis! Stało się to dzięki wykorzystaniu gry w przewadze i bramce Mikołaja Łopuskiego. Utrzymywał się on jednak zaledwie przez sześć minut. Kolejne bramki w przeciągu sześciu minut zdobywali Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz i Martin Voznik i nawet bramka Josefa Vitka nie zmieniła obrazu sytuacji. Na dwie minuty przed końcem wynik ustalił Jarosław Różański i już w piątek może dojść do zakończenia sezonu w Gdańsku.

Trzeci mecz zostanie rozegrany w Hali Olivia w piątek o godzinie 18:00, ewentualny czwarty mecz - w przypadku piątkowego zwycięstwa Energi Stoczniowca - zaplanowano na sobotę, również na godzinę 18:00.

Wojas Podhale Nowy Targ Energa Stoczniowiec Gdańsk 7:4 (3:1;0:1;4:2)

1:0 - Viktor Kubenko (Milan Baranyk, Martin Voznik) 2'

1:1 - Josef Vitek (Mikołaj Łopuski) 4'

2:1 - Krystian Dziubiński (Tomasz Malasiński) 12'

3:1 - Łukasz Batkiewicz (Kasper Bryniczka, Piotr Ziętara) 17'

3:2 - Roman Skutchan (Peter Hurtaj) 39'

3:3 - Mikołaj Łopuski (Josef Vitek, Mateusz Rompkowski) 41' PP

4:3 - Krzysztof Zapała (Rafał Sroka) 47'