Puchar Kontynentalny: GKS Tychy stracił punkty w ostatniej minucie

Drużyna GKS-u Tychy rozpoczęła od porażki 3:4 z gospodarzem turnieju Ritten Sport, występ w trzeciej fazie Pucharu Kontynentalnego w hokeju na lodzie.

Rafał Lichowicz

Tyszanie mieli szansę do samego końca na zdobycie punktów w swoim pierwszym meczu, w ostatniej fazie Pucharu Kontynentalnego. Po dwóch tercjach gospodarze Ritten Sport prowadzili z wicemistrzem Polski zaledwie 1:0 po golu byłego gracza NHL, Jasona Williamsa.

W trzeciej zespół ze śląska w ciągu pięciu minut wyszedł na prowadzenie po bramkach Radosława Galanta i Marcina Kolusza. Gospodarze szybko jednak wrócili do gry po trafieniu Fabiana Ebnera z 49. minuty.

Na bramkę Ritten odpowiedział półtorej minuty później Jarosław Rzeszutko dając ponownie prowadzenie gościom. W 55. minucie swojego drugiego gola na wagę remisu zdobył Williams.

Gdy zanosiło się na zakończenie meczu przy stanie 3:3, na 46 sekund przed końcową syreną do siatki trafił Jared Gomes. Gol Kanadyjczyka zdecydował o podziale punktów z korzyścią dla zespołu z północnych Włoch.

W drugim meczu grupy E kazachski Beibarys Atyrau rozprawił się z Shakhtyorem Soligorsk z Białorusi 4:1. Klub z Soligorska będzie w sobotę kolejnym rywalem GKS-u Tychy.