NHL: Sharks lepsi od Kings w piątych derbach Kalifornii

San Jose Sharks po raz trzeci w tym sezonie pokonali drużynę Los Angeles Kings, wygrywając tym razem na lodowisku rywala 3:2. Niesamowity powrót ze stanu 1:4 zaliczyli Detroit Red Wing, którzy po karnych pokonali Boston Bruins.

Rafał Lichowicz

Po pierwszej tercji przegranej różnicą trzech goli, Detroit Red Wings znaleźli się na straconej pozycji w meczu z Boston Bruins. Świetne 20 minut otwarcia w ekipie Miśków z Bostonu zagrali strzelec dwóch goli Frank Vatrano oraz Patrice Bergeron - gol i dwie asysty.

Po zmianie stron obraz gry zmienił się zupełnie. Inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wygrali drugą część meczu 3:1, a po zwycięstwie w trzeciej tercji 1:0, doprowadzili do dogrywki.

Po bezbramkowym doliczonym czasie gry o podziale punktów zdecydowały karne. W tych lepsi okazali się Red Wings, dla których trafiali Thomas Vanek i Frans Nielsen. Po stronie Bruins ostatniego karnego zmarnował bohater pierwszej tercji, Frank Vatrano.

Piąty mecz w sezonie rozegrali między sobą San Jose Sharks i Los Angeles Kings. Po raz trzeci lepsze okazały się Rekiny, które wygrały na lodowisku Królów 3:2. Bramki dla zwycięskiego zespołu zdobyli Brent Burns, Tommy Wingels i Joe Pavelski.

Po stronie Kings do siatki trafiali Marian Gaborik i Tanner Pearson, dla którego było to trzecie kolejne trafienie w derbowej rywalizacji zespołów z Kalifornii.

Lepszą skutecznością niż w wygranym meczu z Washington Capitals (8:7) popisał się tym razem bramkarz Pisttsbugh Penguins, Matt Murray. Kanadyjczyk obronił 19 strzałów w rywalizacji z Montreal Canadiens, kapitulując tylko raz.

Nie zawiodła zaś linia ataku aktualnych mistrzów NHL. Pingwiny do 38. minuty prowadziły już 3:0. Bramkami podzielili się Ian Cole, Eric Fehr, Jake Guentzel i Olli Maatta, który ustalił rezultat meczu w trzeciej tercji.

Wyniki:

Montreal Canadiens - Pittsburgh Penguins 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Winnipeg Jets - Arizona Coyotes 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Detroit Red Wings - Boston Bruins 6:5 karn. (1:4, 3:1, 1:0, 0:0, 2:1)

Edmonton Oilers - Florida Panthers 4:3 (2:1, 0:1, 1:1, 1:0)

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Czy Pittsburgh Penguins odniosą kolejne zwycięstwo w meczu z Carolina Hurricanes (21.01)?