PHL: czwarta z rzędu porażka GKS-u Tychy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Trwa fatalna seria zespołu wicemistrza Polski z Tych. Po tym jak GKS stracił fotel lidera PHL na rzecz Cracovii, w piątek przegrał czwarty kolejny mecz, ulegając na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 1:2.

Hokeiści tyskiego GKS-u liczyli na przełamanie fatalnej serii w hali najsłabszego zespołu silniejszej grupy sezonu zasadniczego. Mecz rozpoczął się dobrze dla srebrnych medalistów mistrzostw Polski, którzy prowadzili po golu Jarosława Rzeszutki w 38. minucie.

W trzeciej tercji kapitalnie zagrali jednak gospodarze. Po bramkach Radosława Nalewajki i Tobiasza Bigosa jastrzębianie mogli świętować trzecie zwycięstwo w rundzie zasadniczej po podziale ligi na dwie grupy.

Porażkę tyszan wykorzystała Cracovia, który pokonała na wyjeździe Polonię Bytom 4:2. Dwa gole dla zespołu mistrzów Polski zdobył 21-letni Karol Kisielewski. Krakowianie dzięki wygranej, oddali się od GKS-u na dystans czterech punktów.

W ostatnim meczu grupy silniejszej Podhale Nowy Targ przegrało u siebie 0:3 z Orlikiem Opole. Dwie bramki dla zespołu Douga McKaya zdobył najlepszy strzelec PHL - Michael Cichy, który ma już na koncie 28 goli.

Wyniki 37. kolejki PHL:

Grupa "silniejsza":

TatrySki Podhale Nowy Targ  - MUKS Orlik Opole 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) TMH Polonia Bytom - Comarch Cracovia Kraków 2:4 (0:0, 1:1, 1:3) JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy  2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Grupa "słabsza":

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk - HC GKS Katowice 2:3 (1:2, 1:1, 0:0) SMS I PZHL Sosnowiec - Unia Oświęcim 2:10 (0:2, 1:4, 1:4)

Czy Cracovia utrzyma fotel lidera przed play-off?