JKH Czarne Jastrzębie - HC GKS Katowice 7:1 (pomeczowe wypowiedzi)

Wczoraj po dość jednostronnym widowisku JKH Czarne Jastrzębie pewnie zwyciężył na Jastorze z HC GKS Katowice 7:1 (2:0,4:0,1:1). Według Macieja Rajskiego (JKH) o zwycięstwie zadecydowało lepsze przygotowanie. Cały sezon ciężko harowaliśmy i teraz widać efekty tej pracy - powiedział po meczu Rajski.

Mariusz Wójcik

Mateusz Danieluk (kapitan JKH): - Zagraliśmy dzisiaj dobre spotkanie, dobrze wykorzystując przewagi. Także wszystko poszło po naszej myśli. Teraz po prostu trzeba wygrać drugie spotkanie u nas i później mecz w Katowicach. Wydaje mi się, że gładko pójdzie i będziemy mogli świętować awans do ekstraligi. W trzeciej tercji myśleliśmy już o następnym spotkaniu, stąd trochę spuściliśmy z tonu by zachować siły. Liczę, że rywalizacja zakończy się w trzech spotkaniach.

Maciej Rajski: (napastnik JKH): - Dzięki dobrym przygotowaniu przez trenera byliśmy dzisiaj lepsi. Cały sezon ciężko harowaliśmy i teraz widać efekty tej pracy.

Marek Goj (bramkarz HC GKS): - Myślę, że w tej rywalizacji jeszcze trochę powalczymy. Dzisiaj niestety zagraliśmy trochę bojaźliwie. Jastrzębie postawiło dzisiaj trudne warunki, ale ta pierwsza bramka to był mój błąd. Później padł kolejny gol po naszym błędzie, ale mimo to dalej próbowaliśmy. Na początku drugiej tercji mieliśmy nawet przewagę, ale później znów wpada bramka. Krążek poszedł jeszcze po kiju przeciwnika. Teraz musimy zapomnieć o tym spotkaniu i spróbować powalczyć w kolejnych spotkaniach. Do ekstraligi awansuję bowiem ten zespół, który wygra ostatnie spotkanie.