WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Polski Girls' Global Game na remis

Po raz pierwszy w historii w Polsce odbył się mecz hokeja na lodzie kobiet w ramach Girls' Global Game. W zakończonym remisem 3:3 spotkaniu Jasne - Ciemne na lodowisku Jantor w Katowicach nie brakowało zaciętych starć na lodzie i efektownych zagrań.
Dawid Góra
Dawid Góra

Mecze w ramach tegorocznej edycji Girls' Global Game odbyły się w 39 krajach. Publiczność na trybunach w Janowie nie mogła narzekać na brak wrażeń. - Było super, a dziewczyny dały z siebie wszystko - dało się słyszeć wśród kibiców. Zespoły składały się z zawodniczek reprezentacji Polski, mistrza kraju - Polonii Bytom oraz Kojotek Naprzód Janów.

Taki zestaw uczestniczek sprawił, iż na lodzie zaprezentowały się zarówno doświadczone zawodniczki, jak i te stawiające dopiero pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Wszystkie hokeistki podkreślały, że za rok znów na pewno wezmą udział w "global meczu".

- Ubrałam swój stary strój sędziowski i wyszłam na lód. Nie mogłam przecież zrobić inaczej mając możliwość sędziowania w tak szczególnym spotkaniu - mówi organizator polskiego, pierwszego w historii w naszym kraju, Girls' Global Game w Katowicach, Marta Zawadzka.

Czy mecze Girls' Global Game są skuteczną promocją hokeja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa PZHL

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.