MŚ w hokeju: Łotyszki lepsze w ostatnich sekundach. Polki powalczą o utrzymanie

Hokejowa reprezentacja Łotwy okazała się minimalnie lepsza od Polek w meczu mistrzostw świata Dywizji 1B rozgrywanych na katowickim lodowisku Jantor. W piątek Biało-Czerwone powalczą o utrzymanie.

Rafał Smoliński
PAP / Andrzej Grygiel

Po premierowej wygranej w mistrzostwach świata Dywizji 1B Polki doznały dwóch porażek, ale po bardzo wyrównanych bojach. W środę były bliskie zdobycia kolejnych punktów, lecz w przedostatniej minucie Łotyszki zdobyły decydującą bramkę, dzięki czemu wygrały ostatecznie 5:4. Dwa gole dla gospodyń strzeliła Karolina Późniewska, zaś po jednym trafieniu uzyskały Aneta Cygan i Marta Bigos, która w 50. minucie wyrównała na po 4.

Zwycięzca całego turnieju uzyska promocję do Dywizji 1A. Ostatnia drużyna będzie za rok występować w Dywizji 2A. Przed Biało-Czerwonymi jeszcze jeden mecz - w piątek o godz. 20:00 zmierzą się z Chinkami. Aby mieć szansę na utrzymanie, podopieczne Grzegorza Klicha muszą koniecznie wygrać za 3 punkty.

O awans do Dywizji 1A powalczą w bezpośrednim spotkaniu Słowaczki i Łotyszki.

Polska - Łotwa 4:5 (1:3, 2:1, 1:1)