NHL: Pierwszy zespół w drugiej rundzie play off

Anaheim Ducks po pokonaniu 4:0 w czwartym meczu Calgary Flames, pewnie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek play off NHL. Blisko gry w następnej rundzie są również Ottawa Senators.

Rafał Lichowicz
AFP
Po dramatycznej wygranej w dogrywce w trzecim meczu, w którym Anaheim Ducks przegrywali już z Calgary Flames 1:4, to goście dyktowali tempo w meczu numer dwa w hali Scotiabank Saddledome.

Prowadzenie po pierwszej tercji zapewnili Kaczorom Patrick Eaves i Nate Thompson. W drugiej części meczu nadzieję Flames przedłużył Sean Monahan. Po nerwowej końcówce spotkania goście trafili na 3:1 strzałem do pustej bramki w wykonaniu Ryana Getzlafa.

Anaheim Ducks po raz trzeci w pięciu ostatnich sezonach przebrnęli przez pierwszą fazę play off. Ich rywalem w drugiej rundzie będzie zwycięzca meczu San Jose Sharks - Edmonton Oilers (2-2).

Śladami zespołu z Kalifornii nie poszli St. Louis Blues, którzy prowadząc 3-0 w serii, przegrali czwarte spotkanie z Minnesota Wild. Nordy podniosły się w wielkim stylu wygrywając do zera po golach Charliego Coyle'a i Martina Hanzala. Nie bez znaczenia była również postawa Devana Dubnyka w bramce Wild, który wyłapał 28 celnych strzałów Bluesmenów.

Na Wschodzie trzecią wygraną z rzędu nad Boston Bruins odnieśli Ottawa Senators, którzy w kolejnym meczu już przed własną publicznością mogą świętować awans następnej rundy. W środę wygraną w TD Garden zapewnił Senatorom skromny gol Bobbiego Ryana w 6. minucie trzeciej tercji.

Idealny remis panuje zaś w niezwykle interesującej rywalizacji Toronto Maple Leafs z Washington Capitals. W czwartym meczu szalę na swoją korzyść przechylili Stołeczni, którzy przegrali dwa ostatnie spotkania.

Dla zwycięskiego zespołu trafili dwukrotnie T.J. Oshie i Tom Wilson. Swoją trzecią bramkę w rywalizacji z Maple Leafs zdobył także Aleksandr Owieczkin. Piąte spotkanie pomiędzy zespołami zostanie rozegrane w sobotę w hali Verizon Center w Waszyngtonie.