WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Maksym Batkiewicz nie żyje. Odszedł 14-letni wojownik

27 czerwca w wieku 14 lat zmarł Maksym Batkiewicz. Obiecujący hokeista MMKS Podhale Nowy Targ przegrał walkę z rakiem. - Do samego końca miał w sobie niesamowitą siłę - wspomina kierownik drużyny rocznika 2003 i przyjaciel rodziny młodego hokeisty.
Dawid Góra
Dawid Góra
Materiały prasowe

W czerwcu 2016 roku u Maksyma zdiagnozowano nowotwór kości - kostniakomięsak. Rak umiejscowił się w prawej nodze w okolicy stawu skokowego. Decyzję o amputacji kończyny podjęto po 12 tygodniach chemioterapii.

- To było złote dziecko. Maksiu był miły, grzeczny, spokojny, bezkonfliktowy. Zawsze słuchał, co chciało się do niego powiedzieć. Zaczynał na pozycji bramkarza. Potem jego rolę przejął mój syn, byli kolegami. Jego ojciec jest moim przyjacielem - kierownik Maciej Klimowski nie potrafi ukryć łez.

14-latek dzielnie walczył z chorobą. Miał charakter prawdziwego hokeisty. Nie narzekał, nie skarżył się. - Po stracie nogi nie przejął się tym zbytnio. Niektórzy bardziej panikowaliby po amputacji małego palca. A Maksiu był szczęśliwy, że pozbył się miejsca w ciele, gdzie zaczęły się jego problemy. Załatwiliśmy mu protezę. Od razu mówił, że chce znowu jeździć na łyżwach. To było jego marzenie - tłumaczy Klimowski.

Maksym trafił do Podhala z naboru przeprowadzonego przez Bogdana Dziubińskiego, 70-krotnego reprezentanta Polski, olimpijczyka z Lake Placid. U Batkiewicza natychmiast było widać wszelkie predyspozycje do gry w hokeja. - Maksiu był jednym z pierwszych, których zaprosiliśmy do sekcji. Był spokojnym, uśmiechniętym chłopakiem. Jeździł technicznie, perfekcyjnie wykonywał ćwiczenia, a kiedy przychodziło do turnieju - podchodził do niego bardzo poważnie. Nigdy nie widziałem, żeby był na coś zły, żeby komukolwiek zrobił na złość. Zawsze uczynny. Wykonywał wszystko, co się mu poleciło - tłumaczy Dziubiński.

Sześciokrotny mistrz Polski widział w nowym zawodniku Podhala ogromny potencjał. Wśród wszystkich chłopaków swojego rocznika Maksym najlepiej radził sobie na tafli. Wyróżniała go także wysoka inteligencja. - Myślał na lodzie, przewidywał sytuacje. Co również ważne - nie był indywidualistą. Gra zespołowa bardzo mu odpowiadała. Od razu było widać, że może zajść naprawdę daleko - dodaje Dziubiński.

Maciej Klimowski jest pewny, że 14-latek nadal będzie grać w hokeja. 27 czerwca po prostu zmienił drużynę...

***
Pogrzeb Maksyma Batkiewicza odbędzie się w piątek 30 czerwca o godzinie 15.00. O 14.00 w kościele pw. Świętej Anny w Nowym Targu zostanie wystawiona urna z prochami. Młody hokeista spocznie na cmentarzu nowotarskim.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (54):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • grolo 0
  W filmach Lyncha wcale nie chodzi o to, by "coś było wiadomo". Ale zgadzam się z tobą, że tu w forum, we wpisach warto by wiedzieć, o co chodzi. Przynajmniej sam autor powinien wiedzieć...
  obserwator SE No i co z tego postu ma wynikać? Że znalazł to lekarstwo, czy że korporacje miały racje wyśmiewając go, czy też może tylko to, że stwierdził prawdę oczywistą, że dużo kasy idzie na badania? Jak coś piszesz, to pisz z sensem i jakąś pointą, bo inaczej to ma taki sam wydźwięk jak filmy Lyncha, z których nigdy nic do końca nie wiadomo.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Artur Artur 0
  Znam gościa z nowego Targu akurat tam mieszkam.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Dariusz Mostrąg 0
  Wcale nie mam zamiaru tego obalać :-) Wprost przeciwnie, utwierdzę Ciebie w tym przekonaniu. Przynajmniej do czasu, gdy zaopiekują się Tobą Twoi bliscy. Daj znać kogo mam powiadomić, że jesteś Bogiem...
  --.night.-- Obal to ze nie jestem Bogiem.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (51)
Pokaż więcej komentarzy (54)
Pokaż więcej komentarzy (54)
Pokaż więcej komentarzy (54)