Hokejowa Liga Mistrzów: minimalna porażka Cracovii z mistrzem Niemiec

Hokeiści Comarch Cracovii pozostają bez zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W piątkowy wieczór przegrali na lodowisku im. Adama "Rocha" Kowalskiego z EHC Red Bull Monachium 1:2.

Rafał Smoliński
Hokeista Comarch Cracovii Krystian Dziubiński (tył) i Jason Jaffray (przód) z Red Bull Monachium PAP / Jacek Bednarczyk / Hokeista Comarch Cracovii Krystian Dziubiński (tył) i Jason Jaffray (przód) z Red Bull Monachium

W ubiegłym tygodniu hokeiści Comarch Cracovii przegrali w bawarskiej stolicy aż 2:6. Teraz porażka była dużo niższa, ale mistrzowie Niemiec znów mieli znaczną przewagę i kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie.

Wynik meczu otworzył w 15. minucie Maximilian Kastner. Dopiero w trzeciej tercji przyjezdni podwyższyli na 2:0 za sprawą trafienia Dominika Kahuna, ale niemal natychmiast odpowiedzieli gospodarze. Gol Damiana Kapicy w 47. minucie okazał się być jednak tylko bramką honorową.

W drugim meczu Grupy G Brynäs IF pokonał na wyjeździe IFK Helsinki 5:2. To właśnie szwedzki zespół będzie w niedzielę gościł u mistrza Polski, zaś Finowie zagrają u siebie z mistrzem Niemiec.

Comarch Cracovia - EHC Red Bull Monachium 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)