Hokejowa Liga Mistrzów: Cracovia pokonana po dobrym meczu przez wicemistrza Szwecji

Hokeiści Comarch Cracovii pokazali się z dobrej strony, ale nie zdołali pokonać wicemistrza Szwecji, Brynäs IF. Mistrz Polski stracił szansę na awans do dalszej fazy Hokejowej Ligi Mistrzów.

Rafał Smoliński
Tomasz Sykora PAP / Jacek Bednarczyk / Tomasz Sykora

W zeszłym tygodniu Cracovia przegrała na wyjeździe z wicemistrzem Szwecji aż 0:8, ale na lodowisku im. Adama "Rocha" Kowalskiego mogła śmiało pokusić się o lepszy rezultat. Zwłaszcza że dwa dni wcześniej doznała minimalnej porażki z faworyzowaną ekipą Red Bull Monachium.

Tym razem mistrzowie Polski także przegrali jedną bramką, ale zaprezentowali lepszy hokej i mieli więcej szans. W pierwszej tercji to Cracovia miała dwie dogodne sytuacje, lecz wynik pozostał bezbramkowy.

Panowie postrzelali sobie za to w drugiej części spotkania. Najpierw Tomasz Sykora wjechał pod bramkę gości i pokonał Davida Rautio. Utracona bramka pobudziła hokeistów wicemistrza Szwecji, który już po sześciu minutach prowadzili 2:1.

Remis dał "Pasom" w 40. minucie Sykora, ale niepotrzebna kara złapana w końcówce tercji przez Macieja Kruczka pozwoliła Kevinowi Clarkowi pokonać Rafała Radziszewskiego. W ostatniej części spotkania wynik nie uległ już zmianie i wicemistrz Szwecji wygrał ostatecznie 3:2.

Brynas IF uzyskał tym samym awans do dalszej fazy Hokejowej Ligi Mistrzów. Podobnie jak mistrz Niemiec, Red Bull Monachium, który pokonał na wyjeździe IFK Helsinki 4:2. Cracovia nie wywalczyła jeszcze punktu w historii swoich występów w tych rozgrywkach. W październiku czeka mistrza Polski dwumecz z fińską drużyną.

Comarch Cracovia - Brynas IF 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)