PHL: Comarch Cracovia pierwszym finalistą, awans po dwóch dogrywkach

Comarch Cracovia została pierwszym finalistą Polskiej Hokej Ligi. Krakowski zespół w półfinale wyeliminował Tauron KH GKS Katowice, a awans zapewnił sobie po dwóch dogrywkach.

Łukasz Witczyk
Adam Domogała (z lewej) i Radosław Sawicki PAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu: Adam Domogała (z lewej) i Radosław Sawicki
W półfinałowej serii Comarch Cracovia wygrała 4:2. Pasy prowadziły już 3:0, ale katowiczanie zaczęli odrabiać straty. Najpierw wygrali w Krakowie, a następnie przed własną publicznością nie dali szans rywalom. Cracovia w szóstym spotkaniu zapewniła sobie awans do finału.

Szóste spotkanie pomiędzy Comarch Cracovią i Tauron KH GKS-em przeszło do historii hokeja w Polsce. Rozstrzygnęło się dopiero w drugiej dogrywce, a te w play-offach trwają po 20 minut. Po regulaminowym czasie gry było 1:1, a pierwsza z dogrywek nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero w 92. minucie meczu gola na wagę awansu zdobył Paweł Zygmunt, syn panczenisty Pawła Zygmunta oraz Katarzyny Zygmunt, sędzi i działaczki hokejowej.

Nie obyło się też bez kontrowersji przy wyrównującej bramce dla Cracovii. Fani dopatrzyli się spalonego, ale sędziowie uznali, że wszystko było zgodnie z przepisami. Dodajmy, że Tauron KH GKS Katowice to zwycięzca fazy zasadniczej PHL, a Comarch Cracovia zakończyła ją na piątym miejscu.

Krakowianie czekają na przeciwnika, z którym powalczą o złoty medal. W drugiej parze rywalizują GKS Tychy oraz TatrySki Podhale Nowy Targ. Po pięciu meczach 3:2 prowadzi ekipa z Nowego Targu.