PHL: brąz dla Tauronu KH GKS Katowice. Nowotarżanie pokonani po raz drugi z rzędu

Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice wywalczyli trzecie miejsce w Polskiej Hokej Lidze. W decydującym meczu pokonali ekipę TatrySki Podhale Nowy Targ 2:1.

Rafał Smoliński
hokeiści GKS-u Katowice cieszą się z bramki PAP / Hanna Bardo / Na zdjęciu: hokeiści GKS-u Katowice cieszą się z bramki
Katowiczanie byli najlepszą drużyną sezonu zasadniczego, ale w play-off przegrali w półfinale z Comarch Cracovią i musieli się zadowolić grą o brązowe medale. Serię spotkań z TatrySki Podhale Nowy Targ zaczęli od porażki na własnym lodowisku, ale dwa dni później zdołali zwyciężyć na wyjeździe i wyrównać stan rywalizacji.

Tauron KH GKS Katowice zapewnił sobie trzecie miejsce w PHL dzięki sobotniemu zwycięstwu. Kibice nie oglądali zbyt dużej liczby goli. Wynik meczu otworzył w 20. minucie Niko Tuhkanen. Potem na początku drugiej tercji na 2:0 podwyższył Bartosz Fraszko. Nowotarżanie odpowiedzieli dopiero w 40. minucie trafieniem Krystiana Dziubińskiego. Jak się później okazało, był to gol honorowy.

Gospodarze zwyciężyli 2:1 i po trzech meczach wygrali całą serię 2:1. Katowiczanie wywalczyli tym samym brązowe medale, co jest dla nich gorszym rezultatem niż drugie miejsce uzyskane w zeszłym sezonie. Wówczas przegrali walkę o złoto z GKS-em Tychy.

Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
1:0 - Tuhkanen (Sawicki, Strzyżowski) 20'
2:0 - Fraszko (Rohtla, Wronka) 22'
2:1 - Dziubiński (Sammalmaa, Kolusz) 40'

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2:1 dla Tauron KH GKS Katowice.

Czy Tauron KH GKS Katowice wygra PHL w przyszłym sezonie?