MŚ dywizji 1B w hokeju kobiet: Kazaszki pokonane. Polki zwycięsko zaczęły turniej w Pekinie

Hokejowa reprezentacja Polski kobiet udanie rozpoczęła występ w mistrzostwach świata dywizji 1B. W pierwszym meczu turnieju w Pekinie Biało-Czerwone zwyciężyły Kazaszki 5:3.

Rafał Smoliński
Karolina Późniewska Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Karolina Późniewska
W zeszłym roku Polki minimalnie uległy Kazaszkom, dlatego bardzo chciały wziąć rewanż. Wynik już w 4. minucie otworzyła Karolina Późniewska, która zdobyła bramkę podczas gry w osłabieniu. Potem ta sama zawodniczka podwyższyła na 2:0 i dopiero wówczas przebudziły się rywalki. Daria Moldabaj zmniejszyła stratę, ale przed przerwą gola na 3:1 strzeliła Magdalena Czaplik.

Za sprawą Klaudii Chrapek Biało-Czerwone prowadziły w 27. minucie już 4:1. Anastazja Orazbajewa zmniejszyła dystans, ale w drugiej tercji nie padło już więcej bramek. Dopiero pod koniec trzeciej odsłony na 5:2 podwyższyła Czaplik. Na 10 sekund trafiła jeszcze dla Kazaszek Malika Aldabergenowa, jednak to nasze hokeistki zwyciężyły ostatecznie 5:3.

Polki wygrały pierwszy mecz w pekińskim turnieju i pokazały, że mają ochotę powalczyć o miejsce w dywizji 1A. W niedzielę ich przeciwniczkami będą Łotyszki, które w sobotę przegrały z Chinkami 0:3. W trzecim meczu Holenderki zwyciężyły Koreanki 5:2, dzięki czemu objęły prowadzenie po pierwszej kolejce spotkań. Awans na zaplecze elity wywalczy tylko najlepszy zespół, natomiast najgorsza ekipa spadnie do dywizji 2A.

Polska - Kazachstan 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)