MŚ w hokeju: Rosjanie wygrali z Czechami. Pierwsza porażka Finów

Rosja pokonała Czechy 3:0 i odniosła trzecie zwycięstwo w hokejowych mistrzostwach świata elity rozgrywanych na lodowiskach w Bratysławie i Koszycach. Pierwszej porażki doznali Finowie, którzy przegrali po dogrywce z Amerykanami 2:3.

Rafał Smoliński
Rosjanie cieszą się z  bramki Getty Images / RvS.Media/Robert Hradil / Na zdjęciu: Rosjanie cieszą się z bramki
W popołudniowym hicie grupy B spotkały się niepokonane zespoły Rosji i Czech. W Bratysławie gole strzelali tylko hokeiści tej pierwszej drużyny, a kapitalnie bronił Andriej Wasilewski. W 14. minucie ładnym strzałem w okienko popisał się Siergiej Andronow. Po blisko 20 minutach na 2:0 podwyższył Nikita Gusiew, który otrzymał znakomite podanie od Nikity Kuczerowa. Ten ostatni ustalił wynik meczu na 3:0, posyłając w 60. minucie krążek do pustej bramki.

Dużo więcej emocji było w Koszycach. Po golach Brady'ego Skjei i Johnny'ego Gaudreau Amerykanie prowadzili 2:0. Pod koniec pierwszej tercji kontaktową bramkę dla Finów zdobył Harri Pesonen, a w końcowej fazie drugiej odsłony wyrównał Niko Ojamaki. Obie ekipy miały swoje szanse w trzeciej partii, ale po 60 minutach był remis po 2. W takich okolicznościach rozegrano dogrywkę 3 na 3. Najpierw zaatakowali hokeiści Suomi, ale Cory Schneider nie dał się pokonać. W 64. minucie ładną akcję przeprowadził Dylan Larkin, który zapewnił zespołowi USA zwycięstwo 3:2.

Faza zasadnicza mistrzostw świata potrwa do 21 maja. Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. Z kolei dwie najgorsze ekipy słowackiego turnieju spadną do dywizji 1A.

Grupa B:

Rosja - Czechy 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) 1:0 - Andronow (Chafizullin, Niestierow) 14' 2:0 - Gusiew (Kuczerow) 33' 3:0 - Zajcew 60' (do pustej bramki)

1 Rosja 3 3 0 0 0 13:2 9
2 Szwajcaria 2 2 0 0 0 12:1 6
3 Czechy 3 2 0 0 1 12:7 6
4 Szwecja 3 2 0 0 1 19:6 6
5 Łotwa 2 1 0 0 1 6:5 3
6 Austria 2 0 0 0 2 2:10 0
7 Włochy 2 0 0 0 2 0:17 0
8 Norwegia 3 0 0 0 3 5:21 0

Czy Rosja wygra wszystkie mecze w grupie B?