Hokej. Mistrzostwa świata 2019. Koszmarna kontuzja Matsa Rosseliego Olsena. Norweg nie zagra już na mundialu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Mats Rosseli Olsen
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Mats Rosseli Olsen
zdjęcie autora artykułu

Norweg Mats Rosseli Olsen w meczu grupy B mistrzostw świata przeciwko Czechom (2:7) doznał koszmarnie wyglądającej kontuzji. Po faulu Radka Gudasa uszkodził kolano i nie był w stanie kontynuować gry.

W tym artykule dowiesz się o:

Ostre wejście Radka Gudasa spowodowało, że Mats Rosseli Olsen nie był w stanie kontynuować gry. Norweg doznał urazu kolana. Gdy przewrócił się na lód, długo trzymał się za tę część ciała. Interweniować musiały służby medyczne. Olsen został zabrany do szpitala, gdzie przeprowadzono dokładne badania.

Po przeprowadzeniu rezonansu magnetycznego okazało się, że kontuzja nie jest tak poważna, jak początkowo przypuszczano, ale dla Olsena i tak oznacza koniec mistrzostw świata. Ma uszkodzone więzadła i jego dalsza gra w słowackim mundialu jest wykluczona.

- To duży pech dla Matsa, bo już rok temu doznał kontuzji tuż przed startem mistrzostw świata, a teraz znów ma problemy. Tracimy wspaniałego zawodnika. On zawsze poświęca się dla naszego zespołu. Dba też o atmosferę - powiedział Mathis Olimb, którego cytuje serwis nettavisen.no.

Norwegia podczas tegorocznych mistrzostw świata ma do rozegrania jeszcze pięć spotkań w fazie grupowej. Zmierzy się kolejno ze Szwecją, Szwajcarią, Austrią, Włochami i Łotwą. W dwóch dotychczasowych meczach Norwegia przegrywała, strzelając cztery bramki i tracąc aż 12.

Zobacz także: MŚ w hokeju: Plachta jednym z bohaterów Niemiec. Szwedzi rozbili Włochów MŚ w hokeju: Kanadyjczycy zdominowali Brytyjczyków. Cenna wygrana Szwajcarów

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz: Kiedy słuchałem Włodzimierza Szaranowicza, miałem łzy w oczach

Źródło artykułu: