Hokej. Puchar Spenglera. Aron Chmielewski z bramką i asystą w najstarszym turnieju świata

Aron Chmielewski ma na koncie gola i asystę po dwóch meczach Pucharu Spenglera. 93. edycja najstarszego hokejowego turnieju świata tradycyjnie odbywa się w szwajcarskim Davos.

Rafał Smoliński
Aron Chmielewski (z lewej) PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Aron Chmielewski (z lewej)
Drużyna Ocelari Trzyniec z Polakiem w składzie znalazła się w grupie 2. W pierwszym spotkaniu Czesi zmierzyli się z Team Canada, który tworzą Kanadyjczycy grający w Europie. Hokeiści z Kraju Klonowego Liścia wygrali 4:1, a honorowe trafienie dla zespołu naszych południowych sąsiadów zdobył właśnie Aron Chmielewski, który w 29. minucie zmienił lot krążka po strzale Davida Musila.

W piątek hokeiści z Trzyńca zrehabilitowali się za porażkę doznaną z Kanadyjczykami. Pokonali drużynę HC Davos 4:1 i tym samym mają na koncie trzy punkty po dwóch meczach fazy grupowej. W 59. minucie Chmielewski był bardzo bliski zdobycia gola. Minął zwodem obrońcę, ale trafił w słupek pustej bramki. Krążek natychmiast dobił Jiri Polansky, dlatego Polakowi zapisano asystę.

Puchar Spenglera jest rozgrywany od 1923 roku, dlatego jest najstarszą hokejową imprezą świata. W pierwszej fazie sześć drużyn rywalizuje w dwóch grupach, z których najlepsze ekipy kwalifikują się do półfinału. Cztery pozostałe walczą w ćwierćfinale. W tym roku w Davos występują gospodarze, Team Canada i Ocelari Trzyniec (grupa 2) oraz Ambri-Piotta, TPS Turku i Saławat Ufa (grupa 1).

Zobacz bramkę Arona Chmielewskiego przeciwko Kanadzie (25 sekunda)

Iga Świątek z najlepszym zagraniem 2019 roku (wideo)