Koronawirus. Hokejowe mistrzostwa świata elity w Szwajcarii odwołane

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Nicholas T. LoVerde / Na zdjęciu: Artur Kajumow (z prawej)
Getty Images / Nicholas T. LoVerde / Na zdjęciu: Artur Kajumow (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Po mistrzostwach świata kobiet, a także turniejach mistrzowskich dywizji 1A w Lublanie i 1B w Katowicach Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) odwołała najważniejszą tegoroczną imprezę - MŚ elity.

W tym artykule dowiesz się o:

Hokejowe mistrzostwa świata elity miały zostać rozegrane w dniach 8-24 maja w Zurychu i w Lozannie. W sobotę Rada IIHF poinformowała o odwołaniu turnieju w związku z pandemią koronawirusa.

- Dla międzynarodowej rodziny hokejowej to przykra rzeczywistość, którą musimy zaakceptować. Koronawirus to problem globalny, który wymaga poważnych wysiłków ze strony rządów, by zwalczyć jego rozprzestrzenianie. IIHF musi zrobić wszystko, by wspomóc tę walkę - powiedział Rene Fasel, prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

- Dla nas, jako Komitetu Organizacyjnego, to spore rozczarowanie, ale oczywiście akceptujemy tę decyzję. To wyjątkowa sytuacja - podkreślił Gian Gilli, sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego MŚ elity.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Turniej w Zurychu i w Lozannie nie zostanie rozegrany w tym roku w późniejszym terminie. Teoretycznie najprostszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie mistrzostw na rok 2021, tyle że IIHF już wcześniej wybrał gospodarzy turniejów MŚ elity aż do roku 2025. Decyzje w tej sprawie podejmie Kongres IIHF.

Już wcześniej IIHF odwołał mistrzostwa świata kobiet (w tym turniej Dywizji 1B w Katowicach), a następnie mistrzostwa świata Dywizji 1A w Lublanie oraz Dywizji 1B w Katowicach (turniej miał zostać rozegrany w Spodku w dniach 27 kwietnia - 3 maja; więcej TUTAJ>>).

Czytaj także: Koronawirus. Hokej. Mistrzostwa świata w Katowicach odwołane. "To był dla nas najważniejszy turniej w tym roku"

Źródło artykułu:
Komentarze (0)