Koronawirus. Hokejowe mistrzostwa świata dywizji 1B w Katowicach odwołane!

Rada Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) podjęła decyzję o odwołaniu mistrzostw świata dywizji 1A w Lublanie oraz dywizji 1B w Katowicach.

Michał Fabian
Michał Fabian
Spodek w Katowicach WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Spodek w Katowicach
Turniej w katowickim Spodku planowany był w dniach 27 kwietnia - 3 maja 2020 r. Impreza została odwołana w związku z pandemią koronawirusa.

Taką decyzję podjęła we wtorek Rada IIHF. Odwołano nie tylko mistrzostwa świata dywizji 1B w Katowicach, także turniej dywizji 1A w Lublanie (Słowenia).

Jak poinformował Polski Związek Hokeja na Lodzie, oba turnieje prawdopodobnie odbędą się w przyszłym roku, w tych samych miejscach.

- Taka decyzja nie została podjęta, na kolejnym posiedzeniu zarządu zostaną omówione scenariusze wszystkich odwołanych turniejów - mówi Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL i członek zarządu IIHF.

Przypomnijmy, że podczas MŚ dywizji 1B w Katowicach reprezentacja Polski miała zmierzyć się z: Estonią, Ukrainą, Japonią, Serbią oraz Litwą.

Na razie nie wiadomo, czy odbędą się MŚ elity w Zurychu (8-24 maja). - Niestety w tym momencie żadne decyzje dotyczące tego turnieju nie mogą zostać podjęte - powiedział prezydent IIHF Rene Fasel.

Już wcześniej IIHF odwołała MŚ kobiet dywizji 1B. Turniej również miał zostać rozegrany w Katowicach (więcej TUTAJ>>).

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Gwiazdy piłki nożnej apelują do kibiców! "Jestem ujęty odpowiedzialnością piłkarzy"

Czytaj także: Koronawirus. Oficjalnie: UEFA przeorganizowała terminarz sezonów 2019/2020 i 2020/2021

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×