Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Hokej. Inauguracja nowego sezonu PHL może się opóźnić. Mecze będzie można obejrzeć w internecie

Podczas kolejnej wideokonferencji zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z przedstawicielami klubów skupiono się na przygotowaniach drużyn do kolejnego sezonu.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Mirosław Minkina Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: Mirosław Minkina

Kolejny etap łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa spowodował, że drużyny mogą trenować w grupach, w obiektach zamkniętych. Część zespołów skorzystała z takiej możliwości, a niektóre już w czerwcu zamierzają wrócić na lodowiska. - Niestety wciąż niemożliwe jest korzystanie z zaplecza sanitarno - szatniowego, wobec czego hokeiści mają utrudnione zadanie - mówi prezes PZHL Mirosław Minkina.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Sportu i pracujemy nad tym, by zgodnie z przepisami i zachowaniem wszystkich standardów, kluby mogły korzystać ze stadionów zimowych. W tym przypadku jesteśmy zależni także od organów zarządzających infrastrukturą. Wszystko musi zostać przygotowane i dostosowane do ministerialnych zarządzeń - dodał prezes PZHL.

Nadal trwają dyskusje na temat zbliżających się rozgrywek. - Terminy, na razie, zostały zachowane, ale w świetle komunikatu IIHF o planowanym przesunięciu mistrzostw świata, niewykluczone, że nasze rozgrywki też rozpoczną się później - sygnalizuje Minkina. W gronie zespołów ekstraligi znajdzie się Kadra PZHL do lat 23, która większość swoich spotkań będzie rozgrywała we wtorki.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy


Wszystkie mecze sezonu zasadniczego będą transmitowane przez polskihokej.tv. - Z pewnością przekaz będzie płatny, ale szczegóły dopiero omawiamy. Mamy kilka pomysłów, jak pogodzić interesy wszystkich stron. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców, zamierzamy wprowadzić możliwość wykupienia abonamentów.

- Spodziewamy się, że część sezonu będzie toczyła się bez publiczności na trybunach, dlatego padła propozycja, by wykup całosezonowych transmisji w późniejszym czasie pozwalał na wymianę na karnety. Ale to dopiero wstępna faza dyskusji i jeszcze wiele pozostało do ustalenia. Chcemy natomiast, by w naszym kanale pojawiał się, bezpłatny i ogólnodostępny, cykliczny magazyn hokejowy, który przedstawiałby najciekawsze ligowe wydarzenia - kończy prezes PZHL.

Kolejne, wirtualne spotkanie zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z przedstawicielami klubów zaplanowano 9 czerwca.

Czytaj także:
Dominik Hasek chce być prezydentem Czech
Pekin 2022: polscy hokeiści poczekają na turniej kwalifikacyjny

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×