Hokej. Robert Kalaber trenerem reprezentacji Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Robert Kalaber
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Robert Kalaber
zdjęcie autora artykułu

Władze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie poinformowały, że nowym trenerem reprezentacji Polski będzie Robert Kalaber. Słowacki szkoleniowiec od kilku lat jest związany z naszym krajem.

- Trener Kalaber bardzo dobrze zna realia Polskiej Hokej Ligi. Znakomicie współpracuje z młodymi zawodnikami, co będzie miało duże znaczenie w budowie silnej reprezentacji Polski - powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina.

Pochodzący z Bratysławy Robert Kalaber w październiku skończy 51 lat. Trenerską karierę rozpoczynał w słowackiej drugiej lidze prowadząc HC Dukla Senica. Następnie przeniósł się do Trenczyna, skąd w 2014 roku trafił do JKH GKS Jastrzębie.

"W polskim klubie wypracował sobie opinię szkoleniowca, który potrafi znakomicie pracować z młodzieżą, którą bez obaw wprowadzał do pierwszej drużyny. Pod jego wodzą jastrzębianie zdobyli srebrny i dwa brązowe medale mistrzostw Polski, a także dwukrotnie sięgnęli po krajowy puchar. W minionym sezonie JKH GKS Jastrzębie okazał się także najlepszy w rozgrywkach o Puchar Wyszehradzki" - napisano w oświadczeniu PZHL do mediów.

Robert Kalaber ma również doświadczenie w pracy selekcjonera. W 2017 roku został pierwszym trenerem reprezentacji Bułgarii.

Przypomnijmy, że w 2021 roku reprezentacja Polski zagra na przełomie kwietnia i maja w mistrzostwach świata dywizji 1B w Katowicach. Następnie pod koniec sierpnia wystąpi na Słowacji, gdzie powalczy o miejsce w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie, które odbędą się 2022 roku.

Robert Kalaber (ur. 8.10.1969. r. w Bratysławie) Kariera trenerska: 2006 - 2008 HC Dukla Senica 2011 - 2014 HC Dukla Trenczyn 2014 - nadal JKH GKS Jastrzębie 2017 - 2020 selekcjoner reprezentacji Bułgarii Prywatnie: żonaty (Slavka), ma dwie córki (Katarina i Kristina)

Tomasz Valtonen nie jest już trenerem reprezentacji Polski Tomasz Valtonen o ofercie PZHL: Szkoda gadać!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

Źródło artykułu: